23 Haziran’da bir hesap soracağız

Ana Sayfa

11 Haziran 2019 Salı 17:12

Kılıçdaroğlu “İşsizlik gelecekten beklentilerin bitmesidir. Nereye gitsem ceplerim doluyor. ‘Ne olursunuz oğluma, kızıma iş bulun’ diye. 23 Haziran’da Bir hesap soracağız. Sandıkta gözünü kırpmadan ve hiçbir endişeye kapılmadan Ekrem İmamoğlu’na oyunu vereceksin” dedi.

ANKARA (Anayurt) -CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Geçen hafta sonu Türkiye ile Fransa arasında oynanan karşılaşmada Fransa milli marşına yapılan protestoyu eleştirerek sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu," Tarihten bize kalan bir mirasımız var, her ülkenin bayrağına saygı duymak gibi. Ben de Fransa milli marşı okunurken yapılan protestolara üzüldüğümü belli etmek isterim” dedi.

“DÖRT AYDIR RANDEVU VERİLMİYORSA İŞÇİNİN DÜŞÜNMESİ LAZIM”

Gündemine binlerce işçinin 4 aydır yapılmayan Toplu İş Sözleşmesi de alan Kılıçdaroğlu, konu hakkında Türk İş’e tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Hükümet bir türlü randevu vermiyor, görmezlikten geliyor. Seçimlerden sonra çok düşük bir rakam verecekler. Dört aydır Türkiye’nin en büyük işçi sendikasına randevu verilmiyorsa bütün işçi kardeşlerimin oturup düşünmesi lazım. Dört aydır randevu verilmiyorsa o sendikanın da yerinde durmaması lazım” diye konuştu.

“GÖZÜNÜ KIRPMADAN OYUNU VERECEKSİN”

Toplantıda 8,5 milyon insanın işsiz olduğunu ve bunlardan bir milyonunun ise üniversite mezunlarından oluştuğunu paylaşan Kılıçdaroğlu, “İşsizlik gelecekten beklentilerin bitmesidir. Nereye gitsem ceplerim doluyor. ‘Ne olursunuz oğluma, kızıma iş bulun’ diye. Bir hesap soracağız 23 Haziran’da. Sandıkta gözünü kırpmadan ve hiçbir endişeye kapılmadan Ekrem İmamoğlu’na oyunu vereceksin” dedi.

"17 YILLIK POLİTİKAYI SORGULAMANIZ GEREKİYOR"

Son zamanlarda işsizlik yüzünden artan intiharları da gündemine alan Kılıçdaroğlu, “Bakınız Adana’da 35 yaşında genç bir çocuk intihar diyor. Annenin söylediği ‘Oğlum bu kadar borç için intihar etmeye değer mi’ dedi. O annenin kederini acısını lale devri yaşayanlar, Saray’da oturanlar biliyorlar mı? Bu hepimizin duyarlı olması gereken bir tablodur. İntihar edenlerin ailelerine sesleniyorum, evlatlarınızı intiharın eşiğine getiren 17 yıllık politikayı sorgulamanız gerekiyor” dedi.

“23 HAZİRAN’DA DUR DEMELİSİN”

Son zamanlarda ekonomide yaşanan daralmayı ile Türkiye’de nüfusun yarısının icralık hale geldiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, toplantıda şunları kaydetti:

"Borç batağından bu vatandaşı kim kurtaracak? Bir rüzgâra kapılmışız gidiyoruz. 82 milyon freni patlamış bir kamyondayız ve yokuş aşağı gidiyoruz. Kim tarımı bitirdi? Kim milyarlarca dolar tarım ürünü ithal etti? Kim devletin silah fabrikasını Katar ordusuna sattı? Buna dur, bu devletin bir haysiyeti vardır demelisin. En kısa zamanda 23 Haziran'da sandığa giderek demelisin”

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim