251 şehide vefa ormanı

Ankara

18 Temmuz 2019 Perşembe 16:59

15 Temmuz gecesi şehit düşen  251 kahraman adına Altındağ’da hatıra ormanı oluşturuldu. Başkan Balcı’nın şehit yakınları ile birlikte  fidanları diktiği programda duygu dolu anlar yaşandı. 

ANKARA (Anayurt) - Altındağ Belediyesi'nin, 15 Temmuz 2016'da FETÖ'nün kalkıştığı hain darbe girişimine karşı göğsünü siper ederek şehit düşen kahramanlar için Altındağ Kaymakamlığı iş birliğiyle gerçekleştirdiği anma programları devam ediyor. İlk olarak Altındağlı şehitlerin ailelerini evlerinde ziyaret eden Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, daha sonra şehitlerin aziz hatırasını yaşatmak için dikilen 251 fidandan oluşan hatıra ormanının açılışını gerçekleştirdi.

Altındağlı şehitler; Celalettin İbiş, Mesut Acu, Yıldız Gürsoy, Mehmet Kocakaya, İbrahim Ateş, Yasin Yılmaz, Yusuf Elitaş ve Ahmet Özsoy’un ailelerine sabırlar dileyen Başkan Balcı, “Şehitlerimizin her birini saygı, şükran ve minnetle anıyoruz. Kabirleri nur dolsun, Allah hepsinden razı olsun.” dedi. “Aradan geçen 3 yıla rağmen acımız hala taze… Devletimiz, milletimiz ve bizler her zaman yanınızdayız. Sizler bize emanetsiniz. Ne yaparsak yapalım, acınızı ve kaybınızı unutturamayız. Sizin acınız, bizim de acımız...   Şehitlerimiz daima kalbimizde yaşıyor.” diyen Balcı, şehit ailelerine Kur’an-ı Kerim hediye etti.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim