26 binlik ağaçlar Sakarya Caddesi’nde

Ankara

11 Temmuz 2019 Perşembe 14:07

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın Melih Gökçek dönemde tanesinin 26 bin liraya satın alındığını ve belediyenin deposunda kurumaya terk edildiğini açıkladığı ağaçlar, Sakarya Caddesi’ne dikilecek.

Salih KAPLAN

ANKARA (Anayurt) - Melih Gökçek döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tanesi 26 bin 500 liraya satın alınan ağaçlar Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi’nin Kızılay’da ortak yürüttüğü yenileme çalışmaları kapsamında Sakarya Caddesi’ne dikilecek. Ağaç başına 4 bin 770’lik KDV belediyenin de ödenmesi ile tanesi 31 bin 270 liraya mal olan ağaçlar ile ilgili olarak 31 Mart seçimleri ile iş başına gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “2016 2017 yıllarındaki ihalelerle alınan ithal ağaçlar hala depolarda duruyor. Bir ağaca 26 bin TL+KDV para ödenmiş. Bu ağaçları ibret olsun diye belirli yerlere dikeceğiz” demişti.

Büyükşehir Belediyesi ile Çankaya Belediyesi’nin Sakarya Caddesi’nden başladığı ve Yüksel Caddesi ile Konur ve Karanfil sokaklar ile devam edecek olan yenileme çalışmaları devam ediyor. Sakarya Caddesi’nde aydınlatma direklerinin yenilenmesi ile başlayan çalışmalar kapsamında geçtiğimiz günlerde ıhlamur ağaçlarının caddeye dikimi tamamlandı. Caddenin zemin ve peyzajının tamamen değiştirilmesi planlanan çalışmalar kapsamında süs havuzları ve oturma bankları da inşa edilecek.

Mevcut ağaçların korunarak mümkün olduğunca yeni ağaç dikiminin yapılması hedeflenen proje kapsamında caddeye dikimi yapılacak diğer ağaçlar ise el yakan cinsten. Beş dönem Ankara Büyükşehir Başkanlığı görevini yürüten Melih Gökçek döneminde KDV’siz haliyle 26 bin 500 liraya alınan ağaçlar da Sakarya Caddesi’ne dikilecek.

“İBRET OLSUN DİYE DİKECEĞİZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2019 Haziran ayı toplantısında söz konusu ağaçları gündeme getiren Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Halen belediyenin depolarında çok sayıda ithal ağaç var. Bunları da araştırıyoruz. 26 bin 500 TL + KDV'ye alınan ağaçlar var. Bu ağaçları ibret olsun diye uygun yerlere dikeceğiz. Birçoğu kuruyor, bir daha dikiliyor. Bunların bir kısmı ithal diye alınıp yerli olarak satılmış. Hepsinin tespitini yapıyoruz. Örneğin Bayındır'da kooperatifler çalı bitkisini kaça satmış, bunlar Ankara Belediyesi'ne kaç paraya gelmiş. Bunların hepsini komisyonda sizlerle paylaşacağız” ifadelerini kullanmıştı.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim