MENÜ
Ankara 33°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
41 yıl aradan sonra bir araya geldiler
Spor
6 Eylül 2019 Cuma 13:28

41 yıl aradan sonra bir araya geldiler

Ayancık Hava Radar Mevzi Komutanlığı’nda 41 yıl önce görev yapan emekli astsubayların,  Ayancık’ı ve artık kullanılmayan Hava Radar Mevzi Tesislerini aileleri ile birlikte ziyaret etmeleri çerçevesinde Hava Radarcılar ile Ayancık Veteranlar karması arasında dostluk maçı yapıldı.

Ferda KARABABA

ANKARA (Anayurt) -  41 yıl aradan sonra Ayancık’a gelen Hava Radarcı Emekli Astsubaylar karması ile Ayancık Veteranlar karması, Ayancık Gazi Stadı’nda   düzenlenen dostluk maçında karşı karşıya geldi.

Karşılaşma öncesi düzenlenen törende, Hava Radar Mevzi emekli astsubayların oluşturduğu siyah formalı karma takımın kaptanı ve kalecisi Mustafa Kılıç’a, yeşil formalı Ayancık Veteranlar Karma Futbol Takımı’nın teknik sorumlusu ve kaptanı Çetin Özcan tarafından çiçek takdim edildi.

Çetin Özcan, “41 yıl aradan sonra Ayancık Hava Radarcı arkadaşlarımızla bir araya gelmek çok güzel. O eski anılar tekrar canlandı. Beraber birçok güzel hatıralarımız olmuştu. Hava Radarcı dostlarımız o dönem iş yaşamlarının yanı sıra sosyal yaşamları ile çevrelerine, şehrimize renk, artı bir değer katmışlardı. Hep birlikte çok farklı sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler gerçekleştirirdik. Büyük heyecana sahne olan maçlar yapardık ve yaşadığımız mutluluk çok güzeldi, çok keyif alarak yaptığımız maçlar benim için güzel anılardı. Ülkenin değişik yerlerinden gelen tüm dostlarımıza tekrar hoş geldiniz diyorum.” dedi.

Hava Radarcıların oluşturduğu takımın kaptanı Mustafa Kılıç ise, “Sanki bu sahada 41 yıl öncesine döndük ve gördük ki aynı dostlarımız bize kucak açmış bekliyorlardı.  Futbolun ve sevginin asla yok olmayacağı gerçeğini canlı olarak yaşadık.  Tüm Ayancıklı dostlarımızı saygıyla selamlıyoruz. Bu tür organizasyonların önümüzdeki dönemde daha sık olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Karşılıklı jestler ve centilmence mücadele eşliğinde geçen dostluk maçı, ev sahibi Ayancık Veteranlar takımının    3-2'lik üstünlüğüyle sona erdi. Karşılaşma sonrası Hava Radarcıların giydikleri siyah Ayancık formaları günün anısına kendilerine hediye edildi.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi