MENÜ
Ankara 33°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
7. Geleneksel Çocuk Oyunları
Türkiye
9 Kasım 2019 Cumartesi 15:38

7. Geleneksel Çocuk Oyunları

Ümraniye 7. Geleneksel Çocukları Oyunları, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın da katıldığı bir programla başladı.

İSTANBUL (Anayurt)- Bir zamanların çocuk oyunlarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için hayata geçirilen Ümraniye 7. Geleneksel Çocuk Oyunları başladı. Çocuk oyunlarının başlaması nedeniyle Erkut Soyak Anadolu Lisesi Spor  Salonu’nda bir açılış programı düzenlendi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, çok sayıda okuldan öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Geleneksel çocuk oyunlarının kendisini maziye götürdüğünü ifade eden Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Mazide biz de çocukken bu oyunları oynuyorduk ama sizin gibi fiziki imkanlarımız yoktu. Şimdi sizin spor yapmanız ve oyun oynamanız için tüm fiziki koşullar var. Sporun her türlüsü önemli. Bu geleneksel oyunlarla sizlerin daha zinde kalması için, zekanızın daha iyi çalışması için, eğitim ve öğretiminize daha fazla katkıda bulunabilmesi için, bir kere hayatınızdan bu türlü oyun ve sporları hiç çıkarmayın. Bununla yaşayın” dedi.

Bu tür spor ve oyunların yeme içme kadar önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yıldırım, “Spor yapanlar, sporla meşgul olanlar diğer insanlardan hem bedensel hem de zihinsel olarak daha farklı olurlar. Yani mesela herhangi bir spor dalı ile meşgul olan genç, liseli, ortaokul, ilkokul, üniversiteli veya hayata atılmış herhangi biri sporla meşgulse diğerinden farklı olur. Nasıl bir dil bir insansa, bana göre sporla veya herhangi bir sanat dalı ile meşgul olanlar onun için farklı insan kategorisine giriyor. Dünyada bu böyle. Dünyada iyi okullar bilginin yanında herhangi bir sanat dalı veya sportif başarıya bakıyor. Bunlar varsa daha başarılı insan kategorisine giriyorsunuz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi