Ankara sokakları yeni bir diziye set olacak

Kültür-Sanat

5 Ağustos 2019 Pazartesi 14:00

Venera Medya Grup, izleyicileri yeni bir Ankara dizisiyle buluşturacak. Şentepe’de çekilecek Evde Kalmışlar isimli dizi uç noktalarda yaşayan 4 ayrı ailenin kızlarını konu alıyor. Genel Koordinatör Vildan Nur Çelik ile yeni dizilerini ve ileriye dönük çalışmalarını konuştuk.

ANKARA (Anayurt)- Venera Medya Grup, izleyicileri yeni bir Ankara dizisiyle buluşturacak. Şentepe’de çekilecek Evde Kalmışlar isimli dizi uç noktalarda yaşayan 4 ayrı ailenin kızlarını konu alıyor. Genel Koordinatör Vildan Nur Çelik ile yeni dizilerini ve ileriye dönük çalışmalarını konuştuk.

Sinema ve dizi sektörünün kalbi olarak İstanbul görülürken, son yıllarda çekilen dizi ve sinema filmleriyle Ankara’da bu konuda iddialı olduğunu gösterdi. Ankara sokakları şimdi yeni bir diziye sahiplik yapacak ancak bu dizi öncekilerden biraz farklı ve şehrin merkezi mekanlarının dışında çekilecek. Evde Kalmışlar isimli yeni yapım Yenimahalle’nin Şentepe semtindeki yaşamı yansıtacak ve semte yaşayan 4 aileyi konu alacak ve yakında izleyiciyle buluşacak. Dizinin sürprizi ise senaryonun gerçek yaşamlardan öykülenmesi.

 

Venera Medya Grup Genel Koordinatör Vildan Nur Çelik yeni dizilerini şöyle anlattı: “Uç noktalarda yaşayan 4 ailenin her birinin kızları var ve aileleriyle tam tersi yaşama sahipler. Kızlardan birisi her fikre açık ve etrafındaki insanları sürekli etkiliyor; ikincisi başörtülü ancak sürekli ünlü olmak istiyor; üçüncüsününkinin babası işçi annesi pavyonda çalışan ses sanatçısı fakat kız muhafazakar bir yaşam sürmeye çalışıyor, toplumda söz sahibi birisi; dördüncüsü diğer üçünden farklı kendi kişiliğini oturtamamış, her fikre gidebiliyor.”

 

25 YIL ÖNCESİ VE SONRASI DEĞİŞİM GÖZLENECEK

 

 “Bu aileler de 25 yıl önce Şentepe’ye yerleşmiş ve 25 yıl önceki yaşamlarıyla bugünkü yaşamları arasındaki farklar var. Bu aileler acaba geldikleri yeri unuttu mu, yoksa geldiklerinde çocuklarıyla kendi yaşamlarının çelişeceğini biliyorlar mıydı? Bunun yanıtını diziyi izlediğimizde göreceğiz. ”

 

TOPLUMSAL MESAJLAR DİZİNİN İÇERİSİNDE

 

“4 ailede de kalıcı hastalığı olan bir kişi var. Ayrıca 4 ailenin de besledikleri hayvanları var. Kalıcı hastalıkların zorluklarına ve hayvan severliğe dikkat çekmek için bunları kullandık. 4 kızın yaşamı da aynı mahallede büyüdükleri için ortaklaşıyor. ”

 

ANKARA’IN GÖRÜNMEYEN YERLERİ DİZİ SETİ OLACAK

 

“Mekan olarak Şentepe’yi seçmemizin nedeni bu mekanda gecekondudan gökdelenlere geçen bir yer, yoksulluk ile zenginlik arasında sıkışmış. Bizim Yenimahalle sınırları içinde çekme nedenimiz önceki Ankara dizileri genellikle Çankaya’da ya da Kızılay’da çekiliyor ve varoşlar diye tabir edilen bölgeleri unutuyorlar. Biz buradaki yaşamları ele almak istiyoruz. Dizi Yenimahalle, Keçiören ve Altındağ’da ağırlıklı olarak çekilecek. İnsanlar kendisini burada görecek. Mahalle bakkalı, muhtar dizideki rolünü alacak. Kaybettiğimiz değerler hatırlatılacak. Örneğin merkezi semtlerde oturanlar bakkalların veresiye yazdığını unuttu ancak Şentepe’de halen veresiye veren bakkallar var.

 

120 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK, MAHALLE SAKİNLERİ OYUNCU OLACAK

 

Çelik dizileriyle yaklaşık 120 kişiye istihdam sağlayacaklarını belirterek, “Usta sanatçıların yanında hayatta olan ancak dizilerde görünmeyen kişiler dizide yer alacak ve bu insanlar semtte yaşayan kişiler olacak. Ancak semtte oyuncu profillerini bulmakta zorlanıyoruz, insanlar çekiniyor. Birkaç bölüm geçince insanlar cesaretlenir, istediğimiz oyuncu sayısına ulaşırız” dedi.

 

YENİ PROJE YOL PROGRAMI

 

 Dizinin yanında yeni bir projeleri daha olduğunu anlatan Çelik, bunun bir yol programı olduğunu ve iki kadının gezerek Türkiye’nin çeşitli illerindeki kültürleri tanıtacağını açıkladı: “Bildiğimiz yol programlarından farklı olacak. Gittikleri bölgelerde sadece yemek yemeyecekler, o bölgenin tarihi, kültürel değerlerini ele alacaklar. Kadınlardan birisi başörtülü olacak ve gezdiği ilin manevi ve kültürel değerlerini anlatırken, diğeri ise seküler yaşamıyla turistik ve tarihi yerleri ele alacak.”

 

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 ertan altemir
 6 Ağustos 2019 Salı 19:58
mahallemiz sakinlerimizden ismail çalışkan adlı kardeşimizin bu diziye deger katacak karaktere sahip oldugunu düşünüyorum
 Kemal türk
 6 Ağustos 2019 Salı 19:38
İsmail çalışkan isimli arkadaşı denemenizi istiyorum.her rolde oynayacak kapasite var
 Remzi ozturk
 6 Ağustos 2019 Salı 10:26
Ben orda gecekonduda oturuyorum isterseniz dizide oynayabilirim
 mürsel tekin
 6 Ağustos 2019 Salı 00:39
çok güzel bir dizi olur
 mürsel tekin
 6 Ağustos 2019 Salı 00:39
çok güzel bir dizi olur

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim