Araklılar iftarda buluştu

Ankara

17 Mayıs 2019 Cuma 13:37

Trabzon Aralıklılar, Ankara'da düzenlenen iftar programıyla bir araya geldi. İller Bankası Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftara siyaset, iş dünyası ve bürokrasinden önemli isimler katıldı.

Tamer Arda ERŞİN

ANKARA (Anayurt) - Ankara'daki Trabzon Araklılar, İller Bankası Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programıyla bir araya geldi. Programa siyaset, iş dünyası ve bürokrasiden önemli isimler katıldı. Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı.

Araklı İftar Organizasyonu Platformu adına Birlik Vakfı Ankara İl Başkanı Muhittin Bak, konuklara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurduğu vakfın başkanı olduğunu hatırlatan Bal, "Biz birlikten, gönüllerin coşturulması, sevgi, barış ve kardeşlikten yanayız.Ramazan bağrı yanık gönüllere su serpme, bereket ayıdır" dedi ve bütün yurttaşların Ramazan'ını kutladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, iftar programının hayırlara vesile olmasını diledi ve "Ankara'da böyle güzel bir iftar yemeğiyle bir araya getiren ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Çebi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Araklı'nın büyümesine büyük katkıları olduğunu söyleyerek, "Araklı'ya bir çivi bile çakan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

ALİ AĞAOĞLU BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI YAPTI

İş insanı Ali Ağaoğlu Türkiye'nin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirterek, "Birlik ve beraberlik için bu organizasyonu düzenleyen kardeşlerime saygılar sunuyorum" dedi. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs Meclis'teki oda numarasının 328 olduğunu açıklayarak, "Meclis'te herkesi bekliyorum" diye konuştu.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya programda Ramazan'ın ruhuna uygun birlik beraberlik havası yansıtıldığını söyledi. AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu  şunları söyledi: "Araklı yetişmiş insan kaynağı ve her yönüyle gelişmeye müsait. Gelişmeye emin adımlarla ilerliyor. Turizm potansiyeline sahip. Geleceğe yönelik söyleyeceği sözler ve bu platformlar sözlerin söylenmesi için önem arz ediyor."

'ARAKLI GÖZ DOLDURUYOR'

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar da iftar programını düzenleyenlere teşekkür etti ve "Araklı Trabzon'un üçüncü en büyük ilçesi olarak sürekli göz doldurmaktadır" dedi. Trabzonlu olan AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Ramazan'ın bereketinden yaralanma temennilerinde bulunarak, organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti.

BÜROKRASİDEN ÜST DÜZEY KATILIM

İftar programına katılan isimler şöyle: "Yargıtay Ceza Genel Kurulu üyesi Mehmet Osmanoğlu, Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necmi Keskinsoy, Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürü Yahya Baba, Dorçe Prefabrik ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süheyla Çebi Karahan, Kişisel Verileri Koruma Kurulu Şaban Baba, TOKİ Başkan Yardımcısı Orhan Yüce, Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Haldız İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Macit Haldız, Emek İnşaat Murahhas Azası Engin Aydın, İLBANK Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, Ceza ve Tefkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Çıtlak, iş insanı Erdoğan Hancı, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, İLBANK Genel Müdür Yardımcısı Volkan Bektaş, Hazine ve Maliye Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Ufuk Hacıahmetoğlu, Anayurt Gazetesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halit Zorba  İlhami Özyurt ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar."

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim