Arı’nın yıldız kızları Türkiye Şampiyonu

Spor

11 Mayıs 2019 Cumartesi 15:07

Arı Yıldız Kız Basketbol Takımı finalde İstanbul Bayram Paşa Mehmet Akif İnan Ortaokulu’nu 79-78 mağlup ederek üst üste 3. kez Türkiye Şampiyonu oldu.

Ferda PUCAK

ANKARA (Anayurt) -  “2018-2019 Okullar Arası Yıldız Kız Basketbol Müsabakaları Türkiye Finalleri” sonunda Türkiye şampiyonu bu yıl da değişmedi.

Karabük ilinde düzenlenen finallerinin ardından Türkiye şampiyonu Arı İlköğretim Kurumları Yıldız Kız Basketbol Takımı oldu. Geçtiğimiz 2 yılın Türkiye Şampiyonu olan siyah-sarılı ekip geçen yıl finalde karşılaştığı rakibini bu yıl da yenerek Türkiye şampiyonluğu kupasına üst üste 3.kez adını yazdırdı.

Finallerin ilk maçında kendi grubunda yer alan İstanbul Bayram Paşa Mehmet Akif İnan Ortaokulunu 77-60, ardından Hatay Beyhan Gençay Ortaokulunu 61-48 ve son grup maçında TED Ankara Kolejini 73-45 skoruyla yenen şampiyon ekip yarı final maçında yerini aldı. Yarı finalde Düzce Şehit Cihan Aksarı Ortaokulu ile karşılaşan ve rakibini 63-53 skoruyla yenen siyah-sarılılar bu yılın finalinde de geçtiğimiz yılki rakibi İstanbul Bayram Paşa Mehmet Akif İnan Ortaokulu ile karşılaştı. Finalde rakibini 79-78’lik skorla yenen son 2 yılın Türkiye şampiyonu, 3. Türkiye şampiyonluğu kupasını Arı Okulları Kurucusu Sıtkı Alp’in de katıldığı törende Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir İçli’den aldı.

 Final maçının ardından açıklamalarda bulunan Özel Arı Okulları Spor Etkinlikleri Koordinatörü Tuncay Elkoca, başarılı bir öğrenci grubuyla çalıştıklarını ve final oynama alışkanlığı edindiklerini belirtti. Elkoca, “Yıldız Kız Basketbol Takımımız ile kazandığımız Türkiye şampiyonluklarının son iki final maçlarında gösterdiğimiz direnç ve kayıpsız final yolculuğumuz bizleri 3. kez mutlu sona ulaştırdı. Kazanma alışkanlığı edinen ve akademik başarılarına sportif başarılar katan öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Ayrıca, okul sporlarına destek veren Kurucumuz Sıtkı Alp’e, Genel Müdür Yardımcılarımız Dr. Seva Demiröz ve Seda Tarman ile Çankaya Üniversitesi Spor Kulübüne öğrencilerimizin çok yönlü gelişimine sundukları katkılar ve sundukları sportif olanaklar için teşekkür ediyorum” dedi.

Koşamayanlar için koştular

Haziran ayında Çeşme’de hizmet verecek olan Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme ekibi, “ayaklarının tozuyla”, Wingsforlife İzmir’de “Koşamayanlar için koş”tular.

İZMİR (Anayurt) - Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla tüm dünyada aynı anda koşulan Wings for Life World Run, "koşamayanlar için koş" sloganıyla İzmir'de gerçekleşti. Kapılarını Haziran ayında açacak olan İzmir’in ilk uluslararası lüks oteli Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme bu anlamlı koşuya 20 kişilik ekibiyle ilk kez katıldı.12 ülkede aynı anda gerçekleştirilen Wings for Life World Run'a yüz binlerce kişi katılım sağladı. Wings for Life Vakfı, tüm dünyada aynı anda gerçekleştirilen koşu sayesinde         5 yılda 23.6 milyon avro bağış topladı. Toplanan bu bağışlar dünyanın dört bir yanında, omurilik felcinin tedavisi için yapılan 191 araştırmaya önemli bir fon oluşturdu. Vakıf, halen      15 ülkede devam eden 67 araştırmayı fonlamayı sürdürüyor.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim