Armamız için savaşacağız

Spor

4 Eylül 2019 Çarşamba 09:27

Ankaragücü, tüm girişimlerine rağmen transfer yasağını kaldıramadı. Kulüpten yapılan açıklamada Ankaragücü camiasına ve taraftarlarına bu süreçte daha fazla destek olmaları çağrısında bulundu.

A. Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) – Ankaragücü transfer yasağını kaldıramadı. Futbolda yaz transfer dönemi sona ererken Süper Lig takımlarından MKE Ankaragücü yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle futbolculara gereken ödemeleri yapamamış ve transfer yasağı getirilmişti. Ankaragüçlü yöneticilerin çabaları sonuçsuz kaldı ve transfer yasağını kaldıramayan Başkent ekibi yeni sezona transfer yapamadan girdi. Kulüpten yapılan açıklamada transfer yasağının kaldırılması için büyük mücadele edildiği ancak tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığı vurgulanarak, “Büyük Ankaragücü camiasına önemli bir görev düşüyor. Bu takıma artık hep birlikte daha da fazla destek olacağız. Her türlü zorluğa ve mücadeleye göğüs gererek onurlu bir şekilde armamız için savaşacağız” denildi. Ankaragücüçlü bazı taraftarlar ise sosyal medyada kulüp yöneticilerini istifaya davet ettiler.

Açıklamada,  borç yapılandırılması ile ilgili girişimlerin de sonuçsuz kaldığı vurgulanarak, “MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak, yapılandırma ile ilgili tam 8 ay önce tüm evrakları hazırlayıp, ilk başvuruyu yapan Süper Lig Kulübü olmamıza rağmen hiçbir sonuç alamadık. Fakat bu süre zarfında çok sayıda Süper Lig Kulübü bizim yapılandırmamızın kat ve kat üstü rakamlara borçlarını yapılandırdı ve transfer yapıp, kadrolarını güçlendirdiler” ifadelerine yer verildi.

BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Ankaragücü açıklamasında bu süreçte camianın daha fazla destek olması gerektiği vurgulanarak şöyle denildi; “Her türlü problemle karşı karşıya kalmamıza rağmen bilindiği üzere geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında kurduğumuz kaliteli kadronun büyük bir çoğunluğunu takımımızda tutarak iskelet kadroyu oluşturduk. Bu kadro ile ilk 3 maç sonunda 5 puan toplayarak ligde 6. Sıraya yerleştik. İlk hafta Konyaspor deplasmanında ve ikinci hafta kendi sahamızda Kayserispor karşısında skandal hakem hataları sebebi 4 puan kaybettik. Şu an 9 puanla lig lideri konumunda bulunmamız gerekirken hakemlerimizin kötü yönetimleri ve ‘VAR’ sistemini ‘YOK’ olması sebebiyle 5 puan toplayabildik. Tüm sorunların çözülmesi adına verilen mücadeleler sadece ve sadece kulübümüzün daha güzel yarınlara ulaşması için yapılmıştır. Gelinen noktada tüm taraftarlarımıza ve büyük Ankaragücü camiasına önemli bir görev düşüyor. Bu takıma artık hep birlikte daha da fazla destek olacağız. Her türlü zorluğa ve mücadeleye göğüs gererek onurlu bir şekilde armamız için savaşacağız.”

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim