‘Ayda 80 bin kişinin problemini çözüyoruz’

Ekonomi

12 Haziran 2019 Çarşamba 13:55

Zingat.com Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi Ahmet Kayhan, "Aylık ortalama 80 bin kişiye ev alma, satma, kiralama veya kiraya verme konusundaki problemlerini çözüyoruz" dedi.

İSTANBUL - Zingat.com Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ahmet Kayhan, "Zingat Bana Ev Bul" ve "Zingat Evimi Sat" uygulamalarıyla ev almak veya kiralamak ya da konut satmak veya kiraya vermek isteyenlere yardımcı olduklarını belirterek, "Aylık ortalama 80 bin kişiye ev alma, satma, kiralama veya kiraya verme konusundaki problemlerini çözüyoruz" dedi.

Kayhan, zingat.com'un gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu olduğunu kaydederek, bu platformda emlak bilgisi ile güveni buluşturduklarını söyledi. Türkiye'de yılda 2,5 milyon gayrimenkul satıldığını, konut satışının ise son yıllarda bir milyonu aşarak 1,4 milyon adede kadar çıktığını belirten Kayhan, her yıl yarım milyondan fazla evlilik olduğunu, Türkiye'de ciddi bir genç nüfus bulunduğunu, bu yüzden konut ihtiyacının artarak süreceğini anlattı. Kayhan, 82 milyona yakın ülke nüfusunun neredeyse yarısının 30 yaşın altında olduğunu ifade ederek, bunların yüzde 96'sının kendi evinin olmadığını, işe girenlerin, evlenenlerin konuta ihtiyaç duyduğunu bildirdi. Kayhan, şirketin yeni bir uygulama hayata geçirdiğine değinerek, "Zingat Bana Ev Bul" isimli uygulamaya ilişkin "Emlak ofisleri ve satıcılar ile ev arayanlar arasında bir kopukluk gördük. Emlak ofislerinin veya ilgili profesyonel satıcıların ev arayanlara zamanında dönemeyebildiğini, onlarla yeterince ilgilenmeyebildiklerini fark ettik. Emlakçılığın bir meslek gibi yapılması için ciddi bir yatırım da yaptık. Ev arayanların gerekli hizmeti doğru zamanda doğru kişilerden alamadıklarını gördük. Bu nedenle müşterilerimizin istediği zaman ihtiyacı olan tüm bilgileri onlara verebilecek bir sistem kurduk" dedi.

Kayhan, konut arayanlara verdikleri danışmanlık hizmetinden bahsederek, her ay milyonlarca kişi tarafından platformlarının ziyaret edildiğini, kendileri ile iletişim kuran kişi sayısının ise her geçen gün artarak aylık 100 bin rakamına doğru gittiğini anlattı.

Zingat Bana Ev Bul ve Zingat Evimi Sat uygulamalarının tüketicilere sağladığı faydalara değinen Kayhan, "Ev almak veya kiralamak isteyenlerin çok hızlı satması veya kiralaması, ev satmak veya kiraya vermek isteyenlerin de çok hızlı satması veya kiraya vermesi konusunda yardımcı oluyoruz. Ev alacaklar veya satacaklar ile doğru emlakçıları buluşturuyoruz. Bize ulaşıldığı andan itibaren bir dakika içerisinde kişinin ev aradığı bölgeden profesyonel emlak danışmanı onu arıyor ve kendisine en uygun gayrimenkulü tanıtmak veya göstermek için tüketiciyi davet ediyor. Aylık ortalama 80 bin kişiye ev alma, satma, kiralama veya kiraya verme konusundaki problemlerini çözüyoruz" şeklinde konuştu.

(AA)

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim