Bonservis bedeli yok imza parası var

Spor

8 Eylül 2019 Pazar 14:39

Gençlerbirliği, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’dan Galatasaray’a transfer olan eski oyuncusu Taylan Antalyalı  transferinde  “sonraki satıştan pay” maddesinin suistimal edilmesini eleştirdi.

A. Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) - Gençlerbirliği, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’dan Galatasaray’a transfer olan eski oyuncusu Taylan Antalyalı  transferine ilişkin açıklama yaptı. Kulüpten yapılan açıklamada, transfer sürecinin yakından takip edildiği ifade edilerek,  Taylan’ın Erzurumspor’a transferinde “yüzde 40 sonraki satıştan pay” maddesi olduğunu ve  Galatasaray’a transferinde ise bonservis ödenmemesi söz konusu olduğuna vurgu yapılarak, satıştan Gençlerbirliği’ne pay vermemek için arka yollara başvurulması eleştirildi.

Kulübün hukukçularının Taylan Antalyalı  “transfer” sürecini titizlikle takip edildiği vurgulanarak, “Taylan Antalyalı, bizzat onursal başkanımız İlhan Cavcav’ın Bucaspor’dan, dönemin şartlarına göre yüksek bir meblağ ile kulübümüze kazandırdığı bir isimdi. Taylan’nı  Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a verirken sözleşmeye “yüzde 40 sonraki satıştan pay” maddesi koyduk. Erzurumspor da bunu kabul etti ama şimdi Taylan’ın Galatasaray’a transferinde, bonservis ödenmemesi söz konusu oldu.

Bonservis bedeli yok ama fahiş imza parası herkesin dilinde… Biz iddia edilen gibi arka yolların, arka kapıların denendiğini, bu iki güzide camia ve kenti temsil eden kulüp yöneticilerinin böyle yollara girmeye tenezzül ettiğini aklımızdan geçirmek bile istemiyoruz” denildi.

SONRAKİ SATIŞTAN PAY SUİSTİMAL EDİLİYOR

Açıklamada  Taylan’ın Galatasaray’a transferinde  ‘sonraki satıştan pay’ maddesinin suiistimal edildiğine dikkat çekilerek şöyle denildi; “Kulüplerin ekonomileri, yaptıkları işler, en ufak hareketlerine kadar didik didik inceleniyorken hukuka güvenmekten başka çaremiz yok. Ne Galatasaray, ne Erzurumspor camialarını, ne de genç futbolcuyu yıpratmadan sürecin hukuki araştırmasını yapıyoruz. İki güzide kulübümüzün yöneticilerinin, yazılan, konuşulan yöntemlere başvurduklarına, hatta pırlanta gibi bir gencimizin de böyle işlere alet edildiğine ihtimal vermiyoruz. Bu hukuki takibi, hakkımızı korumak, hakkımızı aramak için yapıyoruz. Cumhuriyetle yaşıt Gençlerbirliği Spor Kulübü olarak şunu özellikle vurgulamak isteriz ki “sonraki satıştan pay” artık birçok transferde kullanılıyor; bunun suistimal edilmesi, arkadan dolaşılarak ayak oyunlarıyla devre dışı bırakılması sonuçta tüm kulüplere zarar verecektir. Sadece bizim gibi yetiştirici kulüpler değil bugün bu yollardan faydalanarak günü kurtardığını, transferi kotardığını zannedenler, yarın en büyük zararı bu yöntemlerle görecektir.”

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim