Bursa’nın ‘sağlık üssü’ hizmet başlıyor

Marmara Bölgesi

12 Temmuz 2019 Cuma 13:51

Hasta kabulü öncesi son hazırlıkların yapıldığı Bursa Şehir Hastanesi, Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçe belediye başkanları ve kamu kurumlarının yöneticilerinin katıldığı bir toplantı yaptı.

BURSA (Anayurt) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da hastaneye ulaşım noktasında 3 aşamalı bir planlama yaptıklarını, ilk etapta otobüs seferlerinin Cuma günü başlayacağını, ikinci aşamada Bülent Ecevit Bulvarı’nın kamulaştırmalarla hastaneye kadar uzatılmasının sağlanacağını, 1,5-2 yılı bulacak üçüncü aşamada ise raylı sistemin Emek istasyonundan hastaneye kadar uzatılacağını vurguladı.

Türkiye’nin hizmete açılacak 10’uncu şehir hastanesi olan toplam bin 355 yatak kapasitesine sahip Bursa Şehir Hastanesi’nde hasta kabulü 16 Temmuz Salı günü başlıyor.

Nilüfer İlçesi Doğanköy mevkiinde 745 bin 365 metrekare alan üzerine yapılan bünyesinde genel, kadın doğum çocuk, kalp damar, onkoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR), yüksek güvenlikli adli psikiyatri (YGAP) olmak üzere 6 farklı hastanede toplam bin 355 yatak kapasitesi bulunan Bursa Şehir Hastanesi 16 Temmuz Salı günü hasta kabulüne başlıyor.

Toplam 403 poliklinik, 49 ameliyathane, 217 yataklı çocuk ve yetişkin yoğun bakım ünitesi ile günlük 2 bin 110 acil hastaya müdahale ve toplamda da 36 bin 200 hasta sirkülasyonu öngörülen kompleks bünyesinde yer alan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi 200 yatak kapasitesi ile Türkiye’nin en büyüğü konumunda. Bursa’nın yeni sağlık üssü olacak Bursa Şehir Hastanesi’nde hasta kabulü için son hazırlıklar devam ederken, Bursa Valisi Yakup Canbolat, kent yöneticileriyle hastanede değerlendirme toplantısı yaptı. Konferans salonunda yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım Belediye Başkanları ile kamu kurumlarının yöneticileri katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hastane gezisinin ardından yaptığı açıklamada her başlangıcın belirli zorlukları olacağını ancak sistemin kısa sürede sorunsuz çalışacağını söyledi.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim