Büyük bir aşk hikayesi

Magazin

16 Mayıs 2019 Perşembe 13:57

Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen Romeo ve Juliet balesi, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 3 bin kişilik ATO Congresium sahnesinde yeniden sanatseverlerle buluşacak.

Melike BOSTAN

ANKARA (Anayurt) - ADOB, William Shakespeare'in aynı adlı eserinden uyarlanan büyük aşk hikayesi "Romeo ve Juliet" balesi Çaykovski'nin müzikleri eşliğinde başkentlilerin beğenisine sunulurken Romeo karakterini Burak Kayıhan ve Juliet’i de Özge Başaran canlandırıyor.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, başkentli sanatseverlerin yoğun ilgisi üzerine eserin ATO Congresium'da sunulmasına karar verdi. ATO Congresium, 3 bin kişilik kapasitesiyle bu akşam saat 20.00'de verilecek temsile ev sahipliği yapacak.

ADOB Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Ahmet Volkan Ersoy, Romeo ve Juliet'in Ankaralı sanatseverler tarafından beğenilmesinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Ersoy, seyircinin yoğun talebini karşılamak üzere eseri 3 bin kişilik ATO Congresium sahnesine taşıdıklarını belirterek, "Büyük bir sahnede bu aşk hikayesini sanatseverlerimizin beğenisine sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Seyircilerimizin 16 Mayıs akşamı sezonun son temsillerinden biri olacak eseri kaçırmamalarını tavsiye ediyorum" diye konuştu.

HÜZÜNLÜ AŞK HİKAYESİ

Eserde, düşman iki ailenin çocukları olan ve karşılaştıkları ilk anda birbirlerine büyük bir aşkla bağlanan Romeo ve Juliet'in tüm dünyaca bilinen hüzünlü aşk hikayesi anlatılıyor. Eser Capulet ve Montague adlı iki düşman ailenin çocukları ve yeğenlerinin bir kavgaya tutuşmasıyla başlar. Romeo ve Juliet'in 16 Mayıs'taki temsilinde Romeo'yu Burak Kayıhan, Juliet'i de Özge Başaran canlandıracak.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim