MENÜ
Ankara 30°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çamlıdere sporda birleşti
Spor
7 Ekim 2019 Pazartesi 14:08

Çamlıdere sporda birleşti

ÇADEF Geleneksel Mustafa Can Futbol Turnuvası coşkulu bir açılışla başladı. Sporun birleştirici gücüne inandığını söyleyen Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, “Benim hayalim buydu. Çamlıdere’nin köyleri ve merkezi  el ele, omuz omuza vermiş, birlik, beraberlik  olmuş” dedi.

A.Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) - Çamlıdere Dernekler Federasyonu (ÇADEF) 1. Geleneksel Mustafa Can Futbol Turnuvası star aldı.Turnuva açılış töreni, Çamlıdere   Belediye Başkanı H. Caner Can, Keçiören Belediye Başkanı  Turgut Altınok, ÇADEF Genel Başkanı Ahmet   Gövez, Gazeteci-Yazar Ali Öcal,  İçişleri Bakanlığı Başkoordinatörü Mehmet Demirtaş, TRT Daire Başkanı Hikmet Kocaman,  MHP Altındağ İlçe Başkanı Emin Sıtkı Karaer, MHP Çamlıdere İlçe   Başkanı Hamit Ekinci, MHP Keçiören İlçe Başkanı  Alparslan Doğan, Altındağ Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Ceylan, Ramazan Sözen,  Çamlıdere'ye bağlı köylerden gelen izleyicilerin katılımıyla halı saha turnuvalarında ender rastlanan görsel bir şölen yaşandı.

Ankaragücü efsane futbolcuları  Nazmi Erdenerin (Bonof Nazmi), kaleci Adil Eriç, Mehmet Şahin  (Hurubeş Mehmet ), Fuat Akyüz, Metin Barut, Muharrem Akbaş, Fidayet Özkan ve Çamlıdere  şöhretler takımı açılış maçı öncesi gösteri maçında karşılaştı.

Turnuva Alakoç ile Doymuş takımlarının maçı ile başladı. Eski klasman hakemlerden Ahmet Karapınar’ın yönettiği açılış maçının başlama vuruşunu Çamlıdere Belediye Başkanı  H. Caner Can ve ÇADEF Genel Başkanı  Ahmet Gövez ile turnuva tertip komitesi Başkanı Ali Öcal birlikte yaptılar.

ÇAMLIDERE SPORDA DA HAK ETTİĞİ YERİ ALACAK

Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Çamlıdere’nin kendi sınırlarını aştığını Ankara’da ve Türkiye’de adını duyurduğuna dikkat çekerek,“Dünayaya şöyle bir baktığımızda ekonomisi, kültürü, eğitimi en üst seviyeye çıkmış  ülkelerde spor da futbol da en üst seviyelerdedir. Kalkınmanın,  ekonomi kadar, eğitim kadar, bilim kadar spora da ihtiyacı vardır. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bu düşüncelerin ışığı altında 1977 yılında rahmetli babam Mustafa Can ve onun manevi oğlu Ali Öcal’la birlikte el ele, omuz omuza Çamlıderespor’un temelini attılar. O günden bugüne Çamlıdereli hemşehrilerim sporla birlikte bugünlere geldiler. İnanın benim hayalim buydu. Çamlıdere’nin 41 köyü ve merkezi ile el ele, omuz omuza vermiş Çamlıdere için birlik olmuş mücadele veriyor. Çamlıdere eski Çamlıdere değil. Çamlıdere artık Ankara’da ve Türkiye’de adını duyuran sayılı ilçelerden biri konumuna geldi. Bunu da hep beraber sizlerle birlikte gerçekleştirdik.  İnşallah sporda da Çamlıdere hak ettiği yeri alacak. Bundan hiçbir kuşkum yok. 

Topraklar ne kadar bereketli  olursa olsun ekilmediği müddetçe ürün vermiyor. Çamlıdere topraklarını ekti. Tohumunu ekti. Suyunu veriyor mahsullerini toplamaya başladı. Bizler sizlerle çok işler yaparız. Bu hizmetlerin sonu kesilmeyecek. Çamlıdere hak ettiği yere geldi. Ama durmak yok. Yola devam ediyoruz” diye konuştu.

TARİHİ BİR ADIM

Turnuva Tertip Komitesi Başkanı Gazeteci yazar Ali Öcal ise, tarihi bir adım atıldığına vurgu       yaparak,

“Muhteşem bir ana tanıklık   ediyoruz. Kelimelerle ifade edemeyeceğim bir fotoğrafın karşısında olmanın derin heyecanını yaşıyorum. Ömrümce bu hayali kurdum. Sporun gücüne inandım ve bu     hayalin peşinden koştum.

İki ay birlik ve beraberlik içerisinde nasıl bir şeylerin başarılacağının hesabını yaptık. Çamlıdere   Kaymakamlığı, Çamlıdere Belediye Başkanlığı, ÇADEF ve Çamlıdere Doğa Dostları Derneği  ve Çamlıdere Spor Kulübü tarihi bir adım atıyor dedik. İşte bugün bu tarihi adımın fotoğrafını görüyoruz. Hiçbir sonuç bizim dostluğumuzdan arkadaşlığımızdan daha önemli olmayacak. Turnuvanın açılışını Çamlıdere’de yapmak istedik olmadı. Ama finalini Çamlıdere’de gerçekleştireceğiz. Biz bir adım attık. Toprağa bir tohum attık . Bu bir fidan olacak. Belki biz görmeyeceğiz ama bir     çınar olacak. Bu güzel yavrularımız o çınarın altında top koşturacaklar” diye konuştu. 

AMAÇ DOSTLUK KARDEŞLİK, BİRLİK VE BERABERLİK

Turnuva açılış töreninde konuşan ÇADEF Genel Başkanı Ahmet Gövez, turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Turnuvamızın amacı, birlik, beraberlik, dostluk, kardeşlik ve Çamlıderelileri bir araya getirmek. Önce Çamlıdere. Her Çamlıdereli ev   sahibidir”diye konuştu.

Altındağ Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Ceylan ise Çamlıdere’nin Belediye Başkanı H. Caner Can’la birlikte şaha kalktığını ifade ederek, Çamlıdere’ye yapılan hizmetlerle Çamlıdere’nin cazibe merkezi olduğuna dikkat çekti. Ceylan “Niyet hayır akıbet hayır. Bizim artık birliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var” dedi.

TURNUVADA İLK HAFTA SONUÇLARI

A GRUBU

Alakoç –Doymuş: 4-3

Elören- Gümele: 4-0

Örenköy - BAY

B GRUBU

Ahatlar- Doğanlar: 3-2

Dörtkonak –Muzrupağacın: 3-2

Yediören - BAY

C GRUBU

Avdan- Çamköy: 2-10

Elvanlar –Kuşçular: 3-7

Sarıkavak - BAY

D GRUBU

Akkaya –Çukurören: 1-1

Elmalı –Meşeler: 3-2

Peçenek- Müsellim: 2-0

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 AYDIN SOYLU
 8 Ekim 2019 Salı 12:14
9 EKİM ÇARŞAMBA SAAT 2100 DE ÇAMKÖYLE MACIMIZ VARDIR TÜM HEMŞERİLERİMİZİ BU ERKEN FİNALE BEKLİYORUZ İYİ OYNAYAN VE HAKEDEN KAZANSIN ÇENTİLMENCE MAÇ OLUR VE İNŞALLAH KUŞÇULARSPOR KAZANIR
 AYDIN SOYLU
 8 Ekim 2019 Salı 12:10
ÇOK GÜZEL BİR TURNUVA EMEĞİ GEÇENLERİ AYAKTA ALKIŞLIYORUM BU TURNUVANIN 21 TANE ŞAMPİYONU VAR KATILAN BÜTÜN TAKIMLARIMIZ GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONODUR AMA BİR TANE ŞAMPİYON OLACAK ODA İNŞALLAH KUŞÇULAR KÖYÜ OLUR KUŞÇULAR KÖYÜ HER ŞEYİN EN İYİSİNE VE EN GÜZELİNE LAYIKTIR
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi