Çerkes kültürünü yaşatacak

Kültür-Sanat

30 Nisan 2019 Salı 13:56

Çerkes Kültür Evi, Yaşam Vadisi 2.etapta açıldı. Çerkes Kültürünü yaşatmak amacıyla yapılan açılışta Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık ve Adigey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kumpilou kardeşlik mesajları verdi.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt) - Adigey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kumpilou Murat ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın katılımıyla Çerkes Kültür Evi, Yaşam Vadisi 2.etapta açıldı. Çerkes Kültürünü yaşatmak amacıyla yapılan açılışta Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık ve Adigey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kumpilou kardeşlik mesajları verdi. Adigey Cumhuriyeti’nin ünlü grupları Namles ve İslamey’in eşsiz dans ve müzik şöleniyle Çerkes ruhunu Beylikdüzü’nde hissettirdi.

Çerkes kültürünü yaşamak ve yaşatmak adına Yaşam Vadisi’nde coşkuyla halkın hizmetine giren Çerkes Kültür Evi’nin açılışı Adigey Cumhurbaşkanı Murat Kumpilou, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Podyelışev, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Yıldız Şekerci, Çerkes Kültür Evi Başkanı Ömer Çötük’ün katılımı ile yapıldı. Cumhurbaşkanı Kumpilov ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat  Çalık,  Çerkes kültürünü yaşatacak olmalarından dolayı mutluluğunu paylaşırken   iki ülke arasında güzel bağlar kurmak adına çalışacaklarını belirtti.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim