Çevre kirliliğine geçit yok

İç Anadolu Bölgesi

12 Temmuz 2019 Cuma 13:44

Çevre ve görüntü kirliliğine karşı etkin bir mücadele başlatan Nevşehir Belediyesi tarafından il genelinde çevre kirliliğine neden olan boş arsalarda temizlik çalışması yapılıyor.

NEVŞEHİR (Anayurt)- Boş arazilere evsel ve inşaat atıkları bırakan vatandaşları uyaran belediye yetkilileri, bu konudaki denetimlerin arttırılarak çevre kirliliğine neden olanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın talimatıyla şehrin tüm mahallelerinde görüntü ve çevre kirliliğine karşı etkin bir mücadele başlatan Nevşehir Belediyesi tarafından adeta temizlik seferberliği başlatıldı.

Belediye ekipleri mahalle, cadde, sokak ve kaldırımlarda periyodik olarak gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarının yanı sıra özellikle yaz aylarında haşere ve kemirgenlerin üremesine sebep olan ve yangın riski bulunan il genelindeki çeşitli mahallelerde bulunan boş arsalarda, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kanalıyla temizlik çalışması başlattı.   İş makinaları ile boş arsalara giren ekipler, buradaki hafriyat atıklarını toplayarak yabani otlar başta olmak üzere, çeşitli atıklar ve çöplerinde temizliğini yapıyor.

Yapılan çalışmalarla mahallelerdeki görsel kirliliğin de önüne geçen belediye ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu arada Nevşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, tüm mahallelerde bulunan yeraltı ve yerüstü çöp konteynerinin düzenli şekilde toplanıldığı hatırlatılarak buna karşın boş arsalar, yol kenarları ve yeşil alanlara bazı kişilerce çöp atıldığı belirtildi.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim