MENÜ
Ankara 26°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çiğdemim’den Aşure ve Çocuk Şenliği
Magazin
23 Eylül 2019 Pazartesi 14:24

Çiğdemim’den Aşure ve Çocuk Şenliği

Çiğdemim Derneği, geleneksel hale getirdiği, Barış ve Kardeşlik Aşuresi komşuların desteğiyle çoğaltarak paylaştı.

Melike BOSTAN

ANKARA (Anayurt) - Çiğdemim Derneği, kuruluş amacı doğrultusunda komşuluğu geliştirmek, komşuluk ilişkilerini güçlendirmek yolunda çalışmalarını 24 yıldır sürdürüyor. Bu kapsamda geleneksel hale getirdiği, Barış ve Kardeşlik Aşuresi komşuların desteğiyle çoğaltarak paylaştı. Dernek üyelerinin hazırladığı muharrem ayının geleneksel yiyeceği kırk bir çeşit malzemeyle yapılan aşure katılımcılarla paylaşıldı.

Aynı gün aşure sunumundan sonra Çocuk Şenliği kutlandı. Çocukların tamamladığı iki etkinliğin kutlaması olan şenlik neşe içerisinde tamamlandı.

Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından desteklenen Mikro-Fon Programı ile yürütülen Çocuk Meclisi projesi kapsamında yapılan şenlik aynı zamanda Çiğdemim Derneği’nde düzenlenen Her Yer Çocuk Yaz Etkinliklerinin bitişini de kutluyordu.

Şenlikte her yaşta çocuk, aileleri, eğitmenleri ve şenliğe katılmak isteyen mahalle sakinleri bir arada idi. Etkinlikler sırasında çocukların yaptıkları yaratıcı ürünler sergilendi. Çocuklar yaşlarına göre hazırlanmış oyunlar, atölyeler ve yarışmalara katılarak neşeli saatler yaşadı. Çocuklar kendileri için hazırlanan patlamış mısır, kek ve sütü alırken onlara grup oyunları hazırlandı. Küçük büyük çocukların bir arada oynayabildikleri oyunlarda kazanan gruplara armağanlar verildi. Yetişkinler çocukların coşkusuna katıldı. Şenlik şarkılar ve danslarla tamamlandı. Çiğdemim Derneği Başkanı Fatih Fethi Aksoy mahalleliyi kaynaştıran, çocukları şenlendiren etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini bildirdi.

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi