Çocuklarımızın üzerinden ellerinizi çekin

Ankara

5 Eylül 2019 Perşembe 15:36

Mamak’ta 15 yaşındaki kızı otobüste taciz eden zanlı mahkemeye çıkarıldı. Duruşmaya katılan CHP Kadın Kolları üyeleri, “Çocuklarımızın üzerinden ellerinizi çekin” diyerek İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını istedi.

Salih KAPLAN

ANKARA (Anayurt) - Ankara’nın Mamak ilçesinde bindiği otobüste 15 yaşındaki kızı taciz eden zanlı mahkeme karşısına çıkarıldı.

Duruşmayı takip eden CHP Ankara İl Kadın Kolları üyeleri, duruşma öncesinde Ankara Adalet Sarayı önünde konuyla ilgili kısa bir açıklama gerçekleştirdi. “Bugün yine burada bir çocuğumuza yapılan taciz sonucu buradayız” diyen CHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Türkan Çınar, “Mamak’ta bir otobüste meydana gelen çok çirkin bir hadise sonucu bugün mahkeme görülüyor. Zanlı tutuklu fakat sahte raporlara dayanılarak dışarı çıkarılmak isteniyor. Biz bugün ailemizin ve kızımızın yanında, onlara destek vermek için bulunuyoruz. Sonuna kadar takipçisiyiz. Gereken cezayı alacağına inanıyoruz” dedi.

Karar aşamasında bütün kadın platformları ile kitlesel bir basın açıklaması gerçekleştirileceğini dile getiren Çınar, “Çocuklarımızın üzerinden ellerinizi çekin diyoruz. İstanbul Sözleşmesi uygulanırsa aslında bunlar çok çok azalacak veya hiç olmayacak. Çözüm eğitimden geçiyor ama bu uzun soluklu bir konu. 2014’te yürürlüğe giren İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmaması için büyük çaba harcanıyor. Bunu aklımız almıyor.

Özellikle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kadın bakan bizimle birlikte mücadele vermesi gerekiyor. Ama sözleşmenin uygulanmaması adına mücadele veriyorlar. Bütün kadın platformları ve kadınlar ile Bakanlığa gideceğiz ve raporumuzu sunacağız. Eğer yine dikkate alınmazsan Meclisin açılışında orada olacağız. Savaşımızı hukukla vereceğiz ve başaracağız” şeklinde konuştu.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim