Demirlibahçe ve Mete süperleşti

Spor

14 Mayıs 2019 Salı 13:28

Ankara 1. Amatör Lig Play Off Grubu müsabakaları oynandı. Müsabakalar sonucunda  14 puanla grup birincisi olan  Demirlibahçespor ile 13 puanlı ikinci Metespor  Süper Amatör Lig’e yükseldiler.

A. Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) – Play Off Grubu son hafta mücadelesinde Kavaklıderespor ile Metespor arasında oynanan karşılaşma  1-1 sonra erince Metespor grup ikincisi olarak Süper Amatör Lig’e yükseldi. Süper Amatör Lig’e yükselecek olan üçüncü takım ise Güneşspor, Kavaklıderespor, Kalecikspor ce Site ZaferSpor arasında oynanacak play off maçları sonucunda belli olacak.

1.Amatör Lig Play Off Grubu’nu 14 puanla lider olarak tamamlayan Demirlibahçespor’a şampiyonluk kupasını Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu verdi.

 Kupa törenine Başkan Kandazoğlu ile birlikte Ankara Futbol İl Temsilcisi Mustafa Yıldız, TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Ankara Şubesi Başkanı Dilaver Gürbüz, Ankara ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri Ali İhsan Ceylan ve Fatih Anaz, Demirlibahçe Spor Kulübü Başkanı Onur Harman, Teknik Sorumlu Musa Şenel, kulüp yöneticileri, sporcular ve aileler katıldı.

Başkan Kandazoğlu, Demirlibahçespor’u Süper Amatör Lig’e yükselme başarısı göstermelerinden dolayı tebrik ederek, “ Demirlibahçespor’u  gösterdikleri başarıdan dolayı kutluyorum. Süper Amatör Lig’de başarılar diliyorum. Bir semt takımı olarak yaşadığınız sıkıntıların farkındayız. Tüm bu sıkıntılara rağmen Süper Amatör Lig’e yükselme başarısını gösterdiniz. Başta kulüp başkanı ve yöneticiler olmak üzere antrenörler, sporcular ve tüm Demirlibahçespor  ailesini tebrik ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN HARMAN: BİZİ FUTBOLU BABADAN SEVİYORUZ

Demirlibahçe Spor Kulübü Başkanı Onur Harman, babasının Hacettepespor’un eski futbolcularından olan Halis Harman’ın oğlu olduğunu ve futbolu babadan sevdiklerini ifade ederek;

“ Biz futbolu seviyoruz. Atadan Babadan gelen bir sevgi bu. Semtimizin de takımı Demirlibahçe. Burada gördüğünüz gibi şampiyonlukta ilk defa bu kadar bayan çocuk geliyor. İşte bu ülke de bu şekilde düzelecek” dedi. Başkan şampiyonluk yaşamanın mutluluk verici olduğunu ifade ederken “Sezon başından itibaren iyi çalıştık, birlik olduk. Yönetiminden hocasına oyuncularına kadar birlik beraberlik içerisinde çalıştık. O da başarıyı getirdi” diye konuştu.

Başkan Harman bir semt takımı olarak en büyük sıkıntılarının ise tesis sorunu olduğuna dikkat çekti. 

MUSA ŞENEL:  EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALDIK

Demirlibahçespor Teknik Sorumlusu Musa Şenel ise genç oyuncularla yola çıktıklarını ve hedeflerinin Süper Amatör Lig olduğuna dikkat çekerek, “Emeğimizin karşılığını aldık” dedi.

Başarılı hoca Musa Musa Şenel, “ Süper Amatör Lig’e yükselişimiz aslında üç yılın emeğin sonucu. Genç oyuncularla çıktık yola. Daha önce de play off oynamıştık. O zaman olmadı. Kısmet bu yılmış Emeğimizin karşılığını aldık. Genç oyuncularla yolumuza devam edeceğiz. Alttan getireceğimiz çocuklarla ülke futboluna katkı sağlamaya çalışacağız. Kulüp olarak da prensibimiz bu. Süper Amatör Lig’de de istikrarlı bir şekilde yukarıyı hedefliyoruz” diye konuştu. Başarılı hoca sezonun başından itibaren Süper Amatör Lig hedefiyle yola çıktıklarını ifade ederek, “ İlk yıldan bugüne hedefimiz hep Süper Amatör Lig oldu” diye konuştu.

Kavaklıderespor: 1

Metespor: 1

Saha: 19 Mayıs 1 No’lu

Hakemler:  Demokrat Özgür Güneş***, Buğra Can Semercioğlu***Okan Delier***       

Saha Komiseri: Ferda Çelik

Kavaklıderespor:Sevran***, Semih***, Gökhan***, Oğulberk**, İsa***, Halil İbrahim** (Serhat**), Kenan***, M.Bahadır***, Güray***, Burak** (Serhat**), Onur** (Emrah**)

Metespor: Furkan***, Berkay***, Ferhat**(Cankurt**), Murat***, Nuri***, Cengiz***, Onur***, Umut***, Uğur** (Nuh**), Barış** (Mustafa Yaman**), Mustafa Aydemir***

Goller: Dk. 36 Onur (Kavaklıderespor), Dk.37 Umut Aslan  (P)(Metespor)

Kırmızı Kart: Dk.38 Oğulberk (Kavaklıderespor)

1. Amatör Lig Playoff

Ligi Puan Durumu

                          O     G     B     M     A     Y     P

Demirlibahçe      7     4     2     1     12    5     14

Mete Spor           7     3     4     0     11    6     13

Güneşspor          7     3     2     2     16    11    11

Kavaklıderespor   7     3     2     2     14    10    11

Kalecikspor          7     2     4     1     13    9      10

Site Zaferspor       7     3     0     4     12    12    9

D.Karadenizgücü   7     2     2     3     12    10    8

İstatistik                  7      0    0   7       4       31    0

7. Hafta maç sonuçları

Kavaklıderespor - Mete Spo: 1-1

İstatistik - Demirlibahçe: 0-4

D.Karadenizgücü - Kalecikspor: 1-1

Site Zaferspor - Güneşspor: 0-1

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim