MENÜ
Ankara 32°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Elma ve Armut'un en iyileri seçildi
Magazin
20 Eylül 2019 Cuma 12:44

Elma ve Armut'un en iyileri seçildi

Yeşil İhsaniye Elma Festivalinin son gününde yarışmaya katılan 101 elma ve armut üreticilerinden 5 dalda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt) - Gölcük Belediyesi tarafından ilk defa 1975 yılında başlayan festival arada kesintiler olmakla beraber bugüne kadar ulaşırken bu yıl 27.si düzenlenen, Fırd Otosan'ın destek vermesiyle 3 gün süren festival günleri, Özkan Hatinoğlu ve Samida verdikleri konserle ve ödüllerin dağıtılmasıyla sonlandı.

Seçici kurul tarafından yapılan değerlenme de; Gölcük Armudu dalında 1.Yasin Özdemir, 2.Refik Başoğlu, 3.Arif İnceoğlu, 4. Şeref Öner, 5.Emre Karakaş , Starking Delicious dalında 1.Arif İnceoğlu, 2. Refik Başoğlu, 3. Zafer Gövez 4. Sami Çolak 5.Ali Tosunoğlu , Golden Delicious dalında 1. Yusuf Çolak, 2. Refik Başoğlu,3.Zafer Gövez, 4. Sami Çolak, 5.Ali Tosunoğlu, Star Krimson Delicious dalında 1Yakup Macar,2.Fatih Bayraktar,3.İbrahim Güven 4.Engin Denizli 5.Refik Başoğlu, Granny Smith dalında ise 1.Fatih Bayraktar,2. Kamil Çolak, 3.Arif İnceoğlu, 4.Zafer Gövez 5. Ali Yılmaz oldu.

SEZER : MEYVE ÜRETİMİ  GELECEK KUŞAKLARA ULAŞTIRACAĞIZ

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer; İhsaniye’de elma üretimi 5 bin ton, armut üretimi de 7 bin ton civarında. Zaman içerisinde meyveliklerin bir kısmına konutlar yapılması nedeniyle meyve bahçeleri azalmakla birlikte, bugün uygulanan üretim teknikleriyle ve üreticilerin gayretiyle İhsaniye’de meyve üretimi, azalmadan, hatta artarak devam ediyor. Bu zamana kadar bu topraklarda yetişen ve bu toprakların iklimine uygun bulunan tohumlara gelecek kuşaklara kavuşturulması için yapılan bir projeyle   bu bölgenin de ürünlerini yaşatmayı kendimize şiar edinmiş durumdayız bilgilendirmesinde bulundu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi