MENÜ
Ankara 32°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Eroğlu’ndan ücretsiz düğün salonu müjdesi
Türkiye
8 Kasım 2019 Cuma 15:06

Eroğlu’ndan ücretsiz düğün salonu müjdesi

Çay Mahallesi Şeyh-i Şirvani Cami civarında mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Eroğlu, bugüne kadar 13 Mahallede halkla buluştuklarını belirterek, Çay Mahallesi sakinlerine müjdeler verdi.

TOKAT (Anayurt)- Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Mahalle Buluşmalarına devam ediyor. Son olarak Çay Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Eroğlu, mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini yerinde dinleyerek, teknik ekibi ve mahalle muhtarıyla birlikte Çay Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Çay Mahallesi Şeyh-i Şirvani Cami civarında mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan Eroğlu, bugüne kadar 13 Mahallede halkla buluştuklarını belirterek, Çay Mahallesi sakinlerine müjdeler verdi.

Eroğlu yaptığı konuşmada, “Tokatlıların bize verdiği yetki ile ikinci dönemde yola revan olduk. 6 Aylık bir süreyi geride bırakıyoruz. Mahallelerimizi ziyaretlere başladık. Bu ziyaretlerimizde hem teşekkür ediyoruz hem de önümüzdeki 2020 yılında Mahallelerimize neler yapılacağını beraberce konuşup, görüşüyoruz. Tokat’ta 42 Mahallemiz var. Bugüne kadar 13 Mahalleyi ziyaret ettik. Yılsonuna kadar tüm mahallelerimizi ziyaret ederek, kararlarımızı alacağız ve 2020 yılında inşallah bu aldığımız kararları uygulayacağız” dedi.

Tokat’ta yatırımcıların gelmesi için gerekli çalışmaları sürdürdüklerini söyleyen Başkan Eroğlu, “Belediyeler fabrika açamaz ancak yatırımcının gelmesi, fabrika açacak kişilerin Tokat’a gelmesi noktasında girişimlerde bulunabiliriz. Bu şehri tanıtmak, onları buraya getirmek, onlara imkânlar sağlamak bize düşen görevdir. Son 5 yıl içerisinde 3 Bine yakın insanımız istihdam edildi. 7 Tane yeni fabrika açıldı ve bugün OSB’de 5 bine yakın insanımız çalışıyor. Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu çalışan sayısını 10 Bine çıkarmaktır” diye konuştu.

 

TOKAT’IN TARİHİ VE KÜLTÜRÜNÜ GÜN YÜZÜNE ÇIKARTACAĞIZ

 

Şehrin tanıtımı ve şehirde turizmin gelişmesi için tarihi değerleri gün yüzüne çıkartacağız diyen Eroğlu şu ifadeleri kullandı; “Tokat 1073 yılında fethedilmiş ve İslamlaştırılmış. O günden bugüne kadar hiçbir düşman işgaline uğramamış. Tokat’ın tarihi ve kültürü çok eskilere dayanıyor. Bütün bu değerler gün yüzüne çıkıp, tanıtılması yapıldığında yatırımcılar da tercih edecek, turizm de artacaktır.

 

Geçtiğimiz dönem verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni dönemde söz verdiğimiz 71 Projeyi önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiz ve Tokatlıların çok daha güzel bir şehirde yaşamasının gayreti içerisinde olacağız.”

 

ÜCRETSİZ DÜĞÜN SALONU MÜJDESİ

 

Mahalle sakinlerine düğün salonu müjdesi veren Başkan Eroğlu, “Çay Mahallesi bölgesine müjde olarak düğün salonumuzu yapacağız ve ücretsiz bir şekilde halkımızın yararlanmasını sağlayacağız. 2020 Yılında bunun adımını atacağız, şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Yine mahallemizde yeni park alanları oluşturarak yeni dönemde iki tane yeni park yapacağız” dedi.

 

Başkan Eroğlu konuşmasının ardından Başkan Yardımcıları, teknik ekibi ve Mahalle Muhtarıyla birlikte Çay Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi