Escarteen Sisters Gümüşlük’ten seslendi

Kültür-Sanat

20 Temmuz 2019 Cumartesi 14:29

Farklı yerlerde devam eden 16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nin ikinci konserinde İspanyol kız kardeşler Flavia ve Laia Escarteen, Gümüşlük sahilinde müzikseverlere unutulmaz bir dinleti sundular. 

MUĞLA (Anayurt) - Gümüşlük sahilinde yer alan festival merkezindeki Toprak Ev’de, Klasikten Funk’a uzanan bir yelpazede verdikleri konserde yıldızlaştılar. İspanyol ikili Escarteen Sisters, özellikle de yaşadıkları coğrafyanın folk müziği üzerinde yükselen; kendilerine ait besteleri vokal, keman ve viyolonselle icra eden kardeşler, eserlerini Katalanca, İngilizce, İspanyolca ve Hollandaca olarak seslendirdi.

TÜM ANNELER İÇİN DE SÖYLEDİLER

Gümüşlük Toprak Ev’deki gece gerçekleşen konserlerinde İspanyol kardeşler geçtiğimiz yıl Rocket Music’ten çıkan 9 parçalık ve kendi isimlerini taşıyan akustik albümlerine de yer verdiler.  Escarteen Sisters, “Obertura de la Tonada”, “Tonada de la Luna Llena”, “Ulls de Vent” ve “Split of Light” gibi sevilen eserlerini seslendirdiler.  Escarteen kardeşler, anneleri için besteledikleri “Mama” isimli şarkıyı da bütün annelere hediye ettiler. Renkli kişilikleri ile kendini sevdiren ikili, şarkılarını dinleyenlerin de katılımıyla söyledi. 

Müzikleriyle coğrafi uzaklıkları kısaltmak ve yakınlık yaratmayı amaçladıklarını belirten Escarteen kardeşler, iki vokal, viyolonsel ve kemanla dinleyici karşısına çıkıyor. Eğitimlerine halen devam eden kardeşler, yakın zamanda Liceu Konservatuarından mezun olacaklar.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim