Gökçek çok üzülecek

Ankara

19 Temmuz 2019 Cuma 14:53

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, kentteki projelere ilişkin açtıkları 12 davanın sonucunu odalarında düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Tamer Arda ERŞİN

ANKARA- Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı davalar sonuç aldı; ildeki 11 kentsel dönüşüme iptal kararı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek döneminde yapılan İmrahor Vadisi için de yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, kentteki projelere ilişkin açtıkları 12 davanın sonucunu odalarında düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Candan, kentti 11 kentsel dönüşüme Danıştay 6’ncı Dairesi iptal kararı verdiğini belirterek, “11 kararın 8 tanesi önemliydi. Bu 8 kararla Gölbaşı çevresindeki 30 milyon metrekarelik tarım arazisi tekrar Ankara’ya kazandırıldı.   Her bir kararın gerekçesi de çok ilginç. ‘Siz bunları bilmiyorsunuz, bunlar buraya planlanmaz’ denilecek gerekçe yazılmış” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek döneminde yapılan, Kanal Ankara gibi projelerin de içinde yer aldığı, İmrahor Vadisi Projesi Ankara 2’nci İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Kararı “Gökçek yine çok üzülecek” sözleriyle duyuran Candan, “Gökçek’in Kanal Ankara ve yapılaşma hayallerinin hepsi bir kez daha suya düştü” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Gökçek döneminde yaptığı ODTÜ yolu projesine de Ankara  9. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.Candan bu karardan yola çıkarak, ODTÜ Rektörü Verşan Kök ve Gökçek hakkında “kamu malına zarar vermek” suçlamasıyla dava  açacaklarını duyurdu.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim