MENÜ
Ankara 32°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Gökyay Satranç Kulübü 1. Lig’de
Spor
2 Ağustos 2019 Cuma 13:49

Gökyay Satranç Kulübü 1. Lig’de

2019 yılının mayıs ayında Gökyay Satranç Spor ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulan Gökyay Vakfı Spor Kulübü, Türkiye Satranç 1. Ligi’nde 3 masa derecesinin yanı sıra takım ikinciliğinin de sahibi olarak süper lige yükseldi.

Ferda PUCAK

ANKARA (Anayurt) - Türkiye Satranç Federasyonu'nun Konya'da düzenlediği Türkiye Satranç Ligi’nde, Gökyay Vakfı Spor Kulübü'nü temsilen 1. ligde yarışan milli sporcu Çağatay Burcu 4. Masa 3.’sü, İrina Bulmaga 5. Masa 2.’si, Emir Gülbeyaz 7. Masa 2.’si olarak toplamda üç masa derecesi kazandı. Luppa, Nurus,  Altim Alüminyum, Panelsan ve Deberenn firmalarının sponsorluğunda, takım ikinciliğinin de sahibi olan Gökyay Vakfı Spor Kulübü,  kısa sürede oldukça önemli bir başarıya imza attı.

Aralarında milli sporcuların da olduğu Gökyay Vakfı Spor Kulübü’nün yıldız sporcuları, temmuz ayındaki turnuvalara, aynı zamanda kulüp merkezi de olan Gökyay Satranç Müzesi’ndeki eğtim salonlarında hummalı bir kampla hazırlandı.

“KULÜBÜMÜZÜN ADINI HERKESE DUYURACAĞIZ”

Almanya’nın Karlsruhe şehrinde düzenlenen 4’üncü Grenke Satranç Turnuvası’nda gösterdiği başarılı performans ile Uluslararası Usta (IM) normunu alan Gökyay Spor Kulübü milli sporcularından Çağatay Burcu, kulübün başarısı hakkında takım adına şunları söyledi: “Gökyay Vakfı Spor Kulübü ailesinde olmaktan mutluluk duyuyorum. Biz sporcular için kulüplerimiz çok değerlidir. Ben de kendimi burada evimde gibi hissediyorum. Hocalarımız ile birlikte sıkı çalışmalarla bu başarıyı elde ettik, mutluyuz. Satranç, engel tanımayan herkesin uğraşabileceği bir spor branşı. Herkesi satranç ile tanışmaya davet ediyorum.”

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi