Gülsin Onay rüzgarı Yaşam Vadi’sinde esti

Kültür-Sanat

22 Temmuz 2019 Pazartesi 14:47

Geleneksel hale getirilen ve teması bu kez "Türk Bestecileri" olan Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri’nin beşincisinde piyanist Gülsin Onay ağırlandı.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt) -  Geleneksel hale getirilen ve teması bu kez "Türk Bestecileri" olan Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri’nin beşincisinde piyanist Gülsin Onay ağırlandı. Vadide müzik rüzgarı estiren konserde Onay, ‘Mozart’tan Saygun’a Piyano Resitali’ ile izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.  

Çok ünlü orkestralarla uluslararası konserler veren Devlet Sanatçısımız Gülsin Onay, Mozart, Ahmed Adnan Saygun, Liszt ve Chopin'in gibi önemli bestecilerin eserlerini bir kez daha İstanbul'da seslendirdi.  Mozart Sonat, Saygun 2 prelüd, Saygun Inci’nin Kitabı, Chopin Andante Spianato & Polonaise , Saygun Sonatine , Liszt Mecidiye Marşı, Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nsinde bir kez daha yaşam buldu. 

Güzel bir akşamda müziği beraber paylaşmak çok değerli diyen Gülsin Onay, yoğun bir katılımın olduğu resital sonrası uzun süre ayakta alkışlandı. Onay “Bu güzel akşamda sizlere son bir teşekkür etmek için madem mehtap var Beethoven’dan Ay ışığı Sonatı’nı çalmak istiyorum” diyerek mutluluğunu güzel eserle iletti. 

Yoğun ilginin olduğu resitalde, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bu serin yaz akşamında içimizi ısıttınız ve Vadiye çok yakıştınız. Memleketin ruhunun dinlenmeye ihtiyacı var ve siz ruhumuzu dinlendirdiniz. Sanatın ve klasik müziğin böyle iyileştirici tedavi edici bir yanı olduğunu bize hissettirdiniz. Sanata ve kültüre kent yaşamında alan açtığınızda karşılık bulduğunu Beylikdüzü’nde görüyoruz. Biz her zaman için sanatın, insanların güzel bakmasını sağlayıcı gücünü kullanmaya devam edeceğiz. Beylikdüzü’nde hayat çok güzel akacak. Bu hayatın akışı İstanbul’un tüm sokaklarına ve ilçelerine yayılacak. Buradan da Türkiye’ye umut olacaktır. Sanatın, kültürün ve müziğin sokaklarda yankılanmasını istiyoruz ve bunun için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim