MENÜ
Ankara 32°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Hacıbektaş’tan Ankara’ya sanat yolculuğu
Magazin
2 Ekim 2019 Çarşamba 13:58

Hacıbektaş’tan Ankara’ya sanat yolculuğu

Hacıbektaş Resim, Heykel, Seramik ve Fotoğraf Sergisi Ankara’ya taşındı.

A. Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) -  56.Ulusal, 30.Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, bu yıl 15.'si düzenlenen Hacıbektaş Resim, Heykel, Seramik ve Fotoğraf Sergisi, Başkent Ankara’ya taşındı.  28 Sanatçının 49 eseri yer aldığı sergide 2 seramik eser , 1 ceviz ağacından heykel, yağlıboya, suluboya, akrilik, fotoğraf, monobaskı ve kolajlı ebrudan oluşan eserler  Maya Tasarım ve Sanat Merkezi’nde Ankaralı sanatseverlerle buluştu.

BİR TOPLUMU BİLİM VE SANAT İLERİYE GÖTÜRÜR

 

Ressam, resim eğitmeni ve sergi koordinatörü  Işık Çuhacıoğlu, Hacıbektaş’ta açılan sergiyi her yıl olduğu gibi bu yıl da Ankara’ya taşıdıklarını ifade ederek,

“800 yıl öteden bugünlere ışık tutan Hacı Bektaş Veli en büyük düşünürlerimizdendir.   Üç yıl aradan sonra 16 Ağustos 2019'da, 56.Ulusal 30.Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında 15.Ulusal ve Uluslararası Karma Resim, heykel, seramik ve fotoğraf sergimizi gerçekleştirdik. Bir toplumu bilim ve sanat ileriye götürür. Bir toplumun kültür düzeyi sanat ve sanatçıya verilen değerle ölçülür. Uygar ve kalıcı bir Türkiye için sanat eserleriyle katkıda bulunan sanatçı arkadaşlara, her yıl büyük bir ilgiyle sergiyi izleyen tüm gönül dostlarına ve desteklerini esirgemeyen başta Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş  Altıok'a teşekkür ederim” dedi.

“2011de Ankara’da sanat oluşumu olarak kurduğumuz "Yedi Rengin Işığı" aracılığıyla sergilere katkı sağlıyoruz” diyen Çuhacıoğlu, “Maya Tasarım ve Sanat Merkezi sahibi Canberk Elberk’le birlikte Ankara’daki sergiyi yaptık. Daha önce bu karma sergilerimiz. Resim Heykel Müzesinde, Şans Galeri’de, Atlas Sanatevi’nde, Ankara kalesinde Boya Küpü Sanatevi’nde ve Maya Tasarım ve Sanat Merkezi olmak üzere tekrarları yapılmıştır. Güzel teklifler gelirse başka şehirlerimizde de yapacağız” diye konuştu.

Sergide eserleri bulunan sanatçılar şöyle: A. Cevat Uğraş, Anıl Cem Ilıman, Ayça Güneş, Aydın Baykara, Aysel Kul, Bilge Öztoplu, Emine İlkkutlu İzdar, Emine Kasap Karakoç, Figen Aydoğmuş, Füsun Özyıldırım, Gülnaz Çolak, Halil Demir, Hatice Ünal, Hülya Gülmez, Hülya Gündoğdu, Işık Çuhacıoğlu, Işın Çuhacıoğlu, Jale Polat, Meral Menal, Meryem Kılınç, Mustafa Kılıç, Neslihan Kaya, Nevim Kayaoğlu, Öznur Aksoy, Ramazan Ertuğrul, Serdar Koç, Yahup Hayro, Zekiye Tellioğlu.

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi