Heyelanda mahsur kalanlar kurtarıldı

Güncel-Dizi

18 Temmuz 2019 Perşembe 11:32

Düzce’de aşırı yağış ve toprak kayması nedeniyle hayat felç oldu. İlçelere bağlı yollarda sel ve heyelan nedeniyle yollar ulaşıma kapanırken onlarca kişi mahsur kaldı.

DÜZCE – Düzce Valisi Zülkif Dağlı, yaptığı açıklamada, bölgede su baskını ve toprak kayması sonucu mahsur kalanların 5 helikopterle kurtarıldığını söyledi.

Bölgede çalışmaların devam ettiğini aktaran Dağlı, şunları kaydetti:

"Rafting tesislerinde mahsur kalan 8 kişi sabah saatlerinde kurtarıldı. Tesislerde bulunan ve köylerine gitmek istediklerini söyleyen 3 kişiye de ulaşıldı. Dilaver köyden 21, Esmahanım köyünden 16, Uğurlu köyünden 8 kişi kurtarıldı.

Şu anda oraya çalışma için giden ekipler var. Onları kurtaracağız. Tek tük vatandaş bilgisi gelirse onları kurtaracağız. Uğurlu köyünde Akçakoca kaymakamı mahsur kaldı diye haberler var. Böyle bir durum yok. Kaymakam görevinin başında."

Vali Dağlı, bölgede yağışın aralıklarla devam ettiğini dile getirerek, "İnşallah kısa zamanda kapalı yolları açacağız. Kayıp ve can kaybı yok şu anda. Toplam 12 köy ağır etkilendi. Yol açma çalışmalarının ardından hasar tespiti çalışması yapılacak." diye konuştu.

"TÜM VATANDAŞLARIMIZIN TAHLİYESİ SAĞLANMIŞTIR"

Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Arama kurtarma faaliyetleri neticesinde 51 vatandaşımız tahliye edildi. Tüm vatandaşlarımızın tahliyesi sağlanmıştır." dedi. (AA)

  Yorum Ekle

  Yorumlar

 Ah Vatan
 18 Temmuz 2019 Perşembe 21:33
Düzcelilere soruyorum .Bu selin sorumlusu doğa mı doğaya katledenlere verenler mi?. Bu bölgede kaç hes yapıldı kaç ağaç kesildi bu güne kadar araştırdınız mı 100 ağaç kesiyoruz diyenlerin 1000 ağaç kestiklerini biliyor musunuz

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim