MENÜ
Ankara 10°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
“Hoplu İle Toplu” beğenildi Uzi İle Suzi geliyor
Magazin
9 Temmuz 2019 Salı 14:44

“Hoplu İle Toplu” beğenildi Uzi İle Suzi geliyor

Tiyatro Dali, 2018 2019 sezonunu Zeliha Gizem Kara tarafından yazılan “Hoplu İle Toplu” isimli müzikli çocuk tiyatrosu bir çok belediyede okullarda sahnelenerek sezonu başarılı bir şekilde tamamladı.

A.Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) - Tiyatro Dali, 2018 2019 sezonunu Zeliha Gizem Kara tarafından yazılan “Hoplu İle Toplu” isimli müzikli çocuk tiyatrosu bir çok belediyede okullarda sahnelenerek sezonu başarılı bir şekilde tamamladı.

Oyunun yazarı Zeliha Gizem Kara bu sezon  oyuna ilginin geçen yıllara göre daha fazla olduğunu ifade ederek, oyunun barınaktan alınan iki köpek yavrusunun aile içinde kabulü ve birlikte yaşamalarının,  doğruluğun çalışkanlığın ve dürüstlüğün konu edildiğini söyledi. Oyunun yazarı Zeliha Gizem Kara 12 yaşında 7 sınıfta okuyor. Oyun yazmaya devam edeceğini söyleyen Zeliha Gizem Kara gelecek sezonda da oyunlarında çocuklar için önemli konuları ele alacağını belirtti.

Dali Tiyatro sahibi Erdinç Kara ise Zeliha Gizem Kara’nın gelecek sezonda da eğitici oyunlara imza atacağına vurgu yaparak, “ Oyun yazarımız yazdığı  ‘Hoplu ile Toplu’ oyunu ile  oldukça beğeni aldı. Oyunun sahnelendiği okullarda okul müdürleri, yöneticileri ve öğretmenlerden de övgüler aldı” diye konuştu. Kara, yeni sezon oyunu için de ipucu vererek, “ Yeni oyunu ‘Uzi İle Suzi’ isimli ağız ve diş sağlığıyla ilgili bir oyun. Bizler de  sabırsızlıkla bekliyoruz genç yazarımıza başarılar diliyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi