MENÜ
Ankara 20°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İDSO'nun sezon açılışı Aya İrini Müzesi’nde
Magazin
4 Ekim 2019 Cuma 14:05

İDSO'nun sezon açılışı Aya İrini Müzesi’nde

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, yeni konser sezonu   2019 – 2020 açılışını cuma akşamı Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek. 

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt)- DenizBank'ın kültürel desteği ile verilecek Yeni Sezon Açılış Konseri”ni Berlin Filarmoni Orkestrası da dahil olmak üzere 120’den fazla Avrupa orkestrası ile çalışmış dünyaca ünlü besteci ve orkestra şefi Alexander Rahbari yönetirken solist Marie Pierre Langlamet ( Arp ) ve solist Bülent Evcil’e de ( Flüt ) eşlik edecek.

Konserde; Giuseppe Verdi’nin “ Louisa Miller Uvertürü”, Sevin Berk & Mükerrem Berk’in Anısına Amadeus Mozart’ın “ Flüt ve Arp için Konçerto ve  Hector Berlioz’un “ Fantastik Senfoni” eserleri dinleyicilerle buluşacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'na bu yıl da destek verdiklerini belirten  DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş: “Sosyal sorumluluk misyonu çerçevesinde, kültür sanata yönelik desteği Türkiye’ye yatırım ile eş değer görüyor; 16 yıldır İDSO konserlerinin ana destekçisi konumunda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. İDSO DenizBank Konserleri’nin İstanbul ve ülkemiz için önemli zenginlikler sunduğuna inanıyoruz. Konser performanslarının bu yıl da hak ettiği yüksek ilgiyi görmesi; sanatseverlerin sezon boyunca bu benzersiz sanat şöleninin keyfini doyasıya yaşaması en büyük arzumuz” diyerek bankanın sanata yaklaşımını belirtiyor.

İDSO Müdürü ve Program Koordinatörü Bülent Evcil  ise ; “2019– 2020 yılı yeni sezon açılış konserimizde tüm müzikseverleri 4 Ekim 2019 Cuma akşamı Aya İrini Müzesi’nde görmekten mutluluk duyacağız. Orkestramızı geliştiren ve dinleyicimizi heyecanlandıran programlarla yeni sezonda da dinleyicilerimizle buluşmak bize sonsuz bir heyecan ve mutluluk veriyor. Bu sene de katkılarından dolayı DenizBank’a teşekkür ediyoruz ” diyor.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi