MENÜ
Ankara 33°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İYİ Partili kadınlardan şiddete karşı broşür
Türkiye
14 Kasım 2019 Perşembe 15:19

İYİ Partili kadınlardan şiddete karşı broşür

İYİ Partili kadınlar 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü kapsamında kadınların şiddet karşısında korunma yollarıyla ilgili olarak vatandaşları bilgilendirmek için broşür dağıttı.

Salih KAPLAN

ANKARA (Anayurt) - İYİ Partili kadınlar 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü kapsamında kadınların şiddet karşısında korunma yollarıyla ilgili olarak vatandaşları bilgilendirmek için broşür dağıttı. Batıkent'te kadınlarla bir araya gelerek broşür dağıtan İYİ Parti Ankara Kadın Politikaları Başkanı Sevgi Yalav, "6284'ü tüm kadınların hatta erkeklerin de öğrenmesi gerekiyor. Bu Kanun 2012'de yürürlüğe girdi ancak yürürlüğe girdiğinden beri sonuç değişmedi. Şiddet olayları halen ortada. Bununla ilgili bilgilendirme yapıyoruz" dedi.

İYİ Partili kadınların 25 Kasım’a kadar devam edecek bilgilendirme etkinliğinin ilki Batıkent’te yapıldı. İYİ Parti Ankara Kadın Politikaları Başkanı, ilçe kadın politikaları başkan yardımcıları ve Yenimahalle İlçe Başkanlığından kadınların katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Batıkentli kadınlara 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun kadınlara neler sağladığı ve şiddet, tehdit ve rahatsız edilme gibi durumlarda kadınların söz konusu kanundan nasıl yararlanabileceği anlatıldı. Kadınlara ayrıca şiddet gören, tehdit ya da rahatsız edilen kadınlar için kanunun sunduğu uzaklaştırma kararı, kadın ve çocukları için barınma imkânı, işyeri değişikliği, çocukların geçici velayetinin alınması, kadının ve çocuklarının kimliğinin değiştirilmesi ve maddi yardım gibi imkanlar hakkında bilgilendirildi.

Şiddet, tehdit ve rahatsız edilme durumlarına maruz kalındığında ya da şahit olunduğunda 155, 156 ve 183 numaralı polis, jandarma ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hatlarını arayarak şikayet ve ihbarda bulunabileceği hatırlatıldı.

İYİ Partili kadınların bilgilendirme çalışmaları ve kadına yönelik şiddetle ilgili gazetemize konuşan İYİ Parti Ankara Kadın Politikaları Başkanı Sevgi Yalav, "Bugün 6284 sayılı Kanun ile ilgili kadınları bilinçlendirme adına bir adım atıyoruz. Bu etkinlik Türkiye genelinde İYİ Parti Genel Başkanımız ve Kadından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız tarafından organize edildi. Ankara'da da İl Başkanlığı olarak düzenleniyor. Ayrıca bugün burada 25 ilçemizin kadın politikalarından sorumlu başkan yardımcılarımız var. 6284'ü tüm kadınların hatta erkeklerin de öğrenmesi gerekiyor. Bu Kanun 2012'de yürürlüğe girdi ancak yürürlüğe girdiğinden beri sonuç değişmedi. Şiddet olayları halen ortada. Bununla ilgili bilgilendirme yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi