İstanbul Maratonu rekora koşuyor

Spor

2 Ekim 2019 Çarşamba 14:31

3 Kasım Pazar günü koşulacak İstanbul Maratonu kayıtları tamamlandı. 41. kez kıtaları birleştirecek maratonun 15 km kategorisi ise daha kayıtlar bitmeden ‘Türkiye’nin En Çok Sporcu ile Koşulacak Yol Yarışı’ hedefine ulaştı.

İSTANBUL (Anayurt) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen  İstanbul Maratonu 3 Kasım Pazar   günü 41. kez kıtaları birleştirmeye hazırlanıyor.

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliği taşıyan bu koşuda yerini almak isteyenler kayıtlarını yaptırdılar.

3 KATEGORİDE KOŞULACAK

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından Altın Kategoride gösterilen dünyanın sayılı maratonlarından biri olan İstanbul Maratonu bu yıl 42 km (maraton), 15 km ve Halk Koşusu olmak üzere üç kategoride gerçekleştirilecek.

15 KM’DE REKOR KATILIM

İstanbul Maratonu kapsamında düzenlenen 15 km koşusu ise daha kayıtlar kapanmadan rekora koşuyor. 20 binin üzerinde kayıt alan koşu şimdiden ‘Türkiye’nin En Çok Sporcu ile Koşulacak Yol Yarışı’ hedefine ulaştı.

BİNLERCE KOŞUCU BU MARATONDA!

Geçtiğimiz yıl 40.sı düzenlenen İstanbul Maratonu’nda yaklaşık 30 bin çipli koşucu yarışırken, binlerce İstanbullu da Halk Koşusuna katılarak bu deneyime ortak olmuştu.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim