İstanbullu koşuyorum dedi, Bakırköy'de koştu

Spor

9 Ekim 2019 Çarşamba 15:08

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen Bakırköy etabında; kadınlarda Özlem Kaya, erkeklerde Murat Emektar birinci oldu.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt)- Koşmayı seven ve yaşam şekli olarak yaşamlarına katan koşuculara seri yarış olanağı yaratan  'İstanbul'u Koşuyorum' etkinliklerinin bu yılın dördüncü yarışı olan Bakırköy Etabı, 6 Ekim Pazar günü 3bine  İstanbullunun katılımı ile koşuldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen  10 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen çipli koşuda Özlem Kaya kadınlarda, Murat Emektar erkeklerde ilk sıraya adlarını yazdırdı.

Kadınlar Genel Klasman Kategorisi'nde 35:47 dakikalık derecesi ile Özlem Kaya bitişe ilk ulaşan koşucu oldu.  Remziye Temel 35:58 dakikalık derecesi ile ikincilik kürsüsüne çıkarken, Damla Çelik yarışı 36:59 dakikalık derecesi ile üçüncü olarak bitirdi.

Erkekler Genel Klasman Kategorisi'nde ise birincilik kürsüsüne 31:44 dakikalık derecesi ile Murat Emektar çıkarken, Halil Yaşın 31:57'lik derecesi ile ikinci, Abdullah Tuğluk 32:32'lik derecesi ile üçüncü olarak yarışı tamamladı.

Bu yıl ki “İstanbul'u Koşuyorum” serisi 2’si özel 6 etaptan oluşurken ilk yarış Dünya Kadınlar Günü özel etabı ile Mart ayında yapılmıştı.

Yıl boyu farklı zamanlarda devam eden yarışlar, koşulan Bakırköy etabının ardından ikinci özel etap olan Gazi Koşusu Kent etabı ve serinin son ayağı olan Bebek etabıyla sonlanacak.

Dereceye girenlerin çeşitli hediyelerle ödüllendirildiği koşuların her birinde özel tasarımlı ayrı bir madalya veriliyor. 4 seri yarışı da tamamlayan koşucular madalyalarını birleştirerek “İstanbul’u Koşuyorum” madalyasını tamamlamış olacak.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim