MENÜ
Ankara 26°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kahve tutkunları festivalde buluştu
Magazin
29 Eylül 2019 Pazar 15:08

Kahve tutkunları festivalde buluştu

Bu yıl 4’üncü kez gerçekleştirilen Ankara Coffee Festival, 27 - 29 Eylül tarihleri arasında başkentli kahve tutkunlarını bir araya getirdi.

Salih KAPLAN

ANKARA (Anayurt) - Bu yıl 4’üncü kez gerçekleştirilen Ankara Coffee Festival, 27 - 29 Eylül tarihleri arasında başkentli kahve tutkunlarını bir araya getirdi. Nitelikli kahve etrafında markaları ve katılımcıları Bilkent Center’da buluşturan festival panellerden atölyelere, seminerlerden konserlere birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yaptı. Katılımcılarına nitelikli kahvenin yaşam pratiklerine dokunduğu bir kültür alanı sunan festival, katılımcılarını kahvenin kaynağından başlayan ve tüketiciye ulaşana dek süren yolculuğuna dahil ederek bu sürecin sonunda insanları bir araya getiren kahveye ve kahvenin dumanı ile ritimleri aynı frekansta buluşturan müziğe doyurdu.

27 Eylül’de kapılarını ziyaretçilerine açan festival Zine Cup Art Atölyesi ve Kasnak Atölyesi’nin sergileri ile başladı. Doğal bitki çayları ve Avrupa'da ve Türkiye'de coffee shop kültürü ile ilgili atölyelerin gerçekleştirildi ilk bölümde sahneye çıkan Doruk Petekkaya, Alican Demirtaş & Superbad ve No Spoon ise kahve kokularına ritimleri ile eşlik etti. llüstrasyon atölyesi ve demleme yöntemleri gibi atölyeler ile devam eden ilk günün akşamında ünlü sanatçı Mirkelam, verdiği konseri ile katılımcılara eğlenceli bir akşam yaşattı. Festivalin ikinci gününde sergi ve atölyeler devam ederken Cup Tasters adlı deneyim etkinliği de gerçekleştirildi. Cumartesi günü akşam saatlerinde ise Ankaralı sanatçı Emir Yargın kendi şarkıları ile alanı dolduranlara keyifli dakikalar yaşattı. Gecenin finalini ise ünlü sanatçı Feridun Düzağaç yaptı. Düzağaç, konserinde Alev Alev, FD, Boş Ders Şarkısı, Lavinia gibi sevilen eslerinin yanı sıra Türk rock müziğinin öncü isimlerinden Erkin Koray ve Barış Manço’dan da eserler seslendirdi.

“Kahve & Yiyecek Eşleşmeleri”, “Kavurma Teknikleri”, “Kahve Yanı Fit Lezzetler” ve “Kendi Evinin Baristası Ol” başlıklı atölyelerin gerçekleştirildiği festivalin son gününde ise Türk rock müzik grubu Vega sahne aldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi