Kırkyama Şenliği dolu dolu yaşandı

Magazin

30 Ağustos 2019 Cuma 13:33

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen Uluslararası Kırkyama Şenliği birçok etkinlik ve dolu dolu sanat etkinlikleriyle sona erdi.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt) - Gölcük Belediyesi tarafından şenlik kapsamında Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği tarafından “Foto Safari” yarışması düzenlendi. Rusya’dan 11, Güney Kore’den 5, Japonya’dan 2, İspanya’dan 1, Makedonya’dan 1, Mısır’dan 1, ülkemizin çeşitli illerinden 101 sanatçı şenliğe katılımları ile renk verdiler.

Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nda yabancı sanatçıların sergi açılışıyla başlayan uluslararası şenlik,  Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda  itibaren sergilerle ve çeşitlik sanat etkinlikleriyle sürdürüldü. Halk Dansları gösterilerinin ve müzik dinletilerinin sunulduğu şenlikte, konuklara geleneksel Türk yemeklerinin de ikramı yapıldı. Değirmendere’de dolu dolu sanat günleri yaşanırken, vatandaşlarda açılan sergilere ve yapılan etkinliklere yoğun ilgi oldu.

Etkinlikler boyunca Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD) tarafından “Foto Safari” yarışması düzenlendi. Şenliğin son günü de dereceye giren fotoğraf sanatçılarına törenle ödülleri verildi. Dereceye giren ve sergileme hakkı kazanan fotoğraflar şenlik alanında sergilenirken, vatandaşlar tarafından çok beğenildi.

MİNGİ JUNK 'TAN DİKİŞ MAKİNASIYLA PORTRE 

Dünyaca bilinen sanatçı Güney Koreli Mingi Junk’un dikiş makinesiyle portre resim yapması ise şenlik boyunca büyük ilgi çekti. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in ve katılımcıların büyük bir el becerisiyle dikiş makinesiyle resmini yapan Mingi Junk,izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Akşam saatlerinde yapılan canlı müzik ve çeşitli etkinliklerle şenlik son buldu.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim