MENÜ
Ankara
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
‘Köylümüz ve ülkemiz kazanacak’
Türkiye
4 Ekim 2019 Cuma 14:08

‘Köylümüz ve ülkemiz kazanacak’

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ile birlikte “Sürdürülebilir Doğa Çiftlikleri Projesinin" uygulama alanı olarak ilk Keçiören’den başladığını duyurdu.

ANKARA (Anayurt) -‘Keçiören, Ankara`nın doğal ürünler üretim ve satış merkezi olacak’ vaadi ile organik tarımın startını veren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ile birlikte “Sürdürülebilir Doğa Çiftlikleri Projesinin" uygulama alanı olarak ilk Keçiören’den başladığını duyurdu.

Bağlum Güzelyurt Köy Kona-ğında Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un ev sahipliğinde düzenlenen Ata Tohumu ve yerli hayvan ırkı programı bilgilendirme toplantısı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bahadır Aydın, muhtarlar ve köylülerin katılımıyla gerçekleşti.

 

Türk milletinin karakteristik özelliklerine ve gücüne dikkat çeken İbrahim Saraçoğlu, “Ecdadımızın kültürünü yola koymak zorundayız” ifadesinden sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Sürdürülebilir tarım yapmak için el ele kol kola verecek bu projeye başlayacağız. Köylü ile halk doğrudan karşı karşıya gelecek. Keçiören bu işin öncülüğünü yapacak, sonra diğer ilçelere de yayılacak, atasını tanımayanın geleceği olmaz. Başkanımıza her türlü desteği veriyorum. Ecdadımızın kültürünü korumaya Belediye sınırlarından başlayacağız, bize düşen çalışmak… Anadolu toprakları Allah’ın bir lütfudur.”

 

“4 KÖYDE  ORGANİK

 

TARIM BAŞLIYOR”

 

Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğuna dikkat çeken Başkan Altınok da, “Tarım ülkesi olmamıza rağmen ciddi anlamda ithalat yapıyoruz, şimdi yeniden eskiye dönüş yapacak, ata tohumları, organik tarım ve hayvancılığı canlandıracağız. Geleceğimiz, ülkemiz, çocuklarımız için, sağlıklı olmak, sağlıklı beslenmek ve sağlıklı bir çevre için Kösrelik, Güzelyurt, Çalseki, Sarıbeyler köylerimizde      organik tarım yapacağız” dedi.

 

Organik tarım ürünlerinin satışı konusunda da destek olacaklarını vurgulayan Altınok, “Buradan başlayan ışık dalga dalga yayılacak. İbrahim Saraçoğlu hocama da desteği ve emeği için çok teşekkür ediyorum. El ele verirsek köyümüz daha güzel, daha bereketli olur, Sevgili Peygamberimizin (S.A.V.) buyurduğu gibi ‘Mümin müminin kardeşidir’, bu projelere sahip çıkacak, ülkemizi birlikte zenginleştirip, birlikte güzelleştireceğiz, marka bir isimle yola çıkıyoruz, köylümüz, ülkemiz kazanacak” diye konuştu.

 

 

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Anayurt Gazetesi