MENÜ
Ankara 22°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Krizi rollboardla fırsata çevirdiler
Magazin
21 Mayıs 2020 Perşembe 14:27

Krizi rollboardla fırsata çevirdiler

İç mimar ve endüstri mühendisi olan Köse kardeşler yeteneklerini spora yönelterek evde hareketsiz kalmamak adına, evdeki atıl malzemelerden görselliğin ön planda olduğu rollboardlar tasarlayıp ürettiler.

ANKARA (Anayurt) - Ecem ve İpek Köse yetenekli iki kardeş. Ecem İç Mimar, İpek Endüstri Mühendisi. Kovid-19 virüsünün hayata gem vurduğu şu günlerde, yeteneklerini spora yöneltmişler. Önceleri, evde hareketsiz kalmamak adına, evdeki atıl malzemeleri kendileri için görselliğin ön planda olduğu rollboard tasarlayıp üretmişler. Bu iş hoşlarına gidince de birbirinden neşeli rolllboard’lar yapmaya başlamışlar.

RollBoard eg?lenirken denge yeteneği ve kaslarını gelis?tiren yeni nesil bir aktivite. Harekete çok ihtiyaç duyulan fakat alanların sınırlı olduğu şu günlerde, bacak ve karın kaslarını güçlendirirken, keyifli anlar yaşatabilen bir spor etkinliği. Tüm vücudu aktive ediyor. İç ve dış mekanlarda kullanıma uygun. Yoga, plates, fitness, kişisel ve takım sporlarında kullanılmaya uygun bir spor aleti.

Bu özelliklere sanat ve görselliği katmak isteyen Köse kardeşler mütevazı girişimleri ile spora farklı gözlüklerden bakmayı da amaçlıyor.

Rollboard hekimler tarafından mahsurlu görünmüyor. Kondisyonerlerce de öneriliyor. Türkçe deyimi ile el emeği göz nuru üretimlerin karantina sürecinde hem kendilerine meşgale ve spor, hem artık malzemelerin israf edilmemesini sağlaması hem de spora katkı yapması  nedeniyle Köse kardeşler krizi  fırsata çevirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söylüyorlar.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi