Kupayı kazanmaya gidiyoruz

Spor

10 Mayıs 2019 Cuma 16:28

Obradovic, THY Avrupa Ligi'nde üst üste beşinci kez Dörtlü Final'de yer almanın güzel bir duygu olduğunu söylerken Melih Mahmutoğlu “Kupayı kazanmaya gidiyoruz” dedi.

İSTANBUL - Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Avrupa Ligi'nde üst üste beşince kez Dörtlü Final'de yer almanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getirdi. İspanya'nın Vitoria-Gasteiz şehrinde 17-19 Mayıs'ta yapılacak Dörtlü Final için Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda medya günü düzenlendi. Medya gününde başantrenör Zeljko Obradovic, genel menajer Maurizio Gherardini ile takım kaptanları Melih Mahmutoğlu ve Kostas Sloukas hazır bulundu.

Obradovic, Datome ve Lauvergne'nin sakatlıkları nedeniyle Dörtlü Final'de yer almayacağını, Kalinic ve Vesely'in durumunun ise önümüzdeki günlerde belli olacağını bildirdi.

Obradovic, sezon başında THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'i hedeflerken kadroda değişikler yaptıklarını vurgulayarak, "Sezon başında sakatlık problemleri yaşadık. Biz yine de iyi basketbol oynamanın yolunu bulduk. Oyuncularım çok iyi çalışıyor. Ne kadar problem olsa da bir şekilde yolunu buluyorlar. Mükemmel bir sezon için onları tebrik ediyorum. Beşinci kez Dörtlü Final'de olmak çok güzel bir duygu. Şu an buraya geldik. Çok iyi durumdayız. Sakatlık problemlerimiz var. Bunu en çok antrenmanda yaşıyoruz. Bunun için  genç oyunculara teşekkür etmek istiyorum. Bize çok yardımcı oldular. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Oyuncularımız bu desteği hak ediyor." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Beko'da görev aldığı için mutlu olduğunu dile getiren Sırp antrenör, "Burası benim evim olacak ve takımın başarısı için her şeyi yapacağıma söz vermiştim. Şimdilik işler yolunda gidiyor. Çok büyük desteğimiz var. Başkanımızdan, yönetim kuruluna kadar. Herkes bizim ve oyuncuların iyi olması için çalışıyor. Bu ekip olmadan çok zor. Hepsi çok tecrübeliler. Nerede ne yapmasını biliyor. Hepsi yüzde yüzünden daha fazlasını vereceklerdir." değerlendirmesinde bulundu.

"ORAYA KUPAYI KAZANMAK İÇİN GİDİYORUZ."

Fenerbahçe Beko'nun oyun kurucusu Melih Mahmutoğlu, tekrar Dörtlü Final'e kaldıkları için mutlu olduklarını dile getirerek, "Güzel bir sezon geçirdik. Normal sezonu lider bitirdik. Plya-off'ta en zor rakiplerden Zalgiris'le eşleştik ve beşinci kez Dörtlü Final'e kaldık. Gerçekten mutluyuz, gurur verici. Zorlu bir sezon oldu. Sakatlıklarımız oldu. Dörtlü Final öncesi ciddi sakatlıklarımız oldu. Biz üstümüze düşen görevi sonuna kadar yerine getireceğiz. Şampiyon olup kupayı ülkemize getireceğiz. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Zor bir dönemden geçiyoruz. Bizim yanımızda olmaya devam etsinler. Taraftarımıza THY Avrupa Ligi kupasını armağan etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

(AA)

 

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim