MHP: Davutoğlu ve Gül PKK’ya destek verdi

Güncel-Dizi

20 Ağustos 2019 Salı 17:29

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın kayyum atanan HDP’li belediyelerle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, CHP, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun PKK’ye destek verdiğini ileri sürdü

ANKARA- MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın kayyum atanan HDP’li belediyelerle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, CHP, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun PKK’ye destek verdiğini ileri sürdü.

HDP’li Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Millete kafa tutanların, devletin yasalarına başkaldırarak meşruiyetten sapanların sonu hüsrandır” dedi. Yalçın HDP’li belediyelerin ‘PKK’ya kaynak aktardığını’ ileri sürerek, “Millete rağmen birlik ve beraberliğimizin temeline dinamit koyanların, bin yıllık kardeşlik hukukuna kastedenlerin hainane çabaları karşılıksız bırakılmamıştır, bundan sona da bırakılmayacaktır” diye belirtti.

‘CHP’NİN İÇİNE HDP KAÇTI’

Yalçın açıklamasında CHP’ye de eleştiri yönelterek, şunları söyledi: “Bilhassa CHP sözcüleri tarafından siyasi darbe, sözde Kürt sorununun çözümünü engelleme gibi içi boş değerlendirmelerle gösterilen tepkiler; CHP’nin sözde çözüm ve açılım sürecine sahip çıktığının işareti olmuştur. İçine kaçan HDP’yi çıkarmak istemeyen ve bundan haz duyduğu anlaşılan CHP’nin, PKK güdümündeki belediye başkanlarının hamisi kesilmesi bizi şaşırtmamıştır. Seçimle gelenin kayyumla gitmesinin meşru ve haklı gerekçelerini yok sayarak bunu sandığa darbe olarak göstermek de CHP’nin öteden beri sergilediği şaşı ve şaşkın politik anlayışın izharıdır.”

GÜL VE DAVUTOĞLU’NA : PKK’YA DESTEK VERDİLER

“Sandık demokrasisi, PKK’yı meşrulaştırmanın gerekçesi olamaz” diyen Yalçın, şu ifadelere yer verdi: “Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, üç belediyeye kayyum atanmasına PKK’nın siyasi kanadı lehinde tepki göstermesi ise işin manidar ve vahim bir başka yanıdır. Görevden almaların demokrasimiz için doğru olmadığı görüşünü savunan tweet atan Abdullah Gül’ün ve Davutoğlu’nun tavrı; hukuksuzluğa, kanunsuzluğa ve terör örgütü PKK’ya verilmiş zımni bir destektir. Cumhurbaşkanlığı düzeyinde görev yapmış, geçmişte başbakanlık görevini üstlenmiş eski politikacıların; kaleminden damlayan ifadeleri menfaat ve kirli hesap çarkından değil, akıl ve feraset süzgecinden geçirmesi elzemdir.”

‘ESKİ HAMAM, ESKİ TAS’

Yalçın açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi: “Türkiye, bölücü mihraklara karşı içeride ve dışarıda olanca gücüyle güvenlik ve egemenlik mücadelesi verirken; PKK’nın siyasi kanadı HDP, halkın emanet oylarıyla kazandığı belediyelerde ‘Eski hamam, eski tas’ dedirten muzır icraatlarına daha ilk günden başlamıştır.”

‘HALKIN GEÇİCİ OYLARIYDI’

“Hükümetin tecrübelerden yola çıkarak daha başından yaptığı yerinde ikazlara rağmen; Diyarbakır, Mardin ve Van Belediyeleri göreve başladıkları ilk günden itibaren PKK’nın sevk ve idaresinde bölücü faaliyete girişmiştir. Halkın hizmet görmek için verdiği geçici oylar; PKK’ya kaynak aktarmalar, hukuksuz atamalar, gayrimeşru iş ve işlemlerle istismar edilmiştir.”

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim