Marmaris’te sanat buluşması

Magazin

9 Eylül 2019 Pazartesi 13:26

Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDE) kuruluşunun 14. Yılında, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. Yılı anısına düzenlemiş olduğu Resim Sergisi Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi Sanat Galerisinde açıldı.

ANKARA (Anayurt) - Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDE) kuruluşunun 14. Yılında, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. Yılı anısına düzenlemiş olduğu Resim Sergisi Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi Sanat Galerisinde açıldı. Sergi açılışında Nejat Orhan’ın sulu boya canlı performansı davetliler tarafından ilgiyle izlendi.  Açılışta ayrıca Serginin Onur Konuğu olan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve SAKÜDER üyesi Seramik sanatçısı Tülay Yıldız'a  SAKÜDER 14. Yıl Şükran Plaketleri takdim edildi. Sergi açılış konuşmalarının ardından eserleriyle sergide yar alan sanatçılara katılım belgeleri takdim edildi.

SAKÜDER Marmaris Sanat Buluşması sergisinde İstanbul'dan, Ankara, İzmir, Afyon, Çorum, Muğla ve Marmaris  olmak üzere 33  sanatçının 66 eseri sergileniyor.

MARMARİS’TE ANLAMLI BULUŞMA

SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı  Ali Eser, Marmaris Sanat Buluşması’nın anlamlı bir içeriğe sahip olduğunu ifade ederek,

“SAKÜDER Kuruluşunun 14. Yılında düzenlemiş olduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97 .Yılı anısına Marmaris Sanat Buluşması Resim Sergisi etkinliği anlamlı bir  sanat buluşması oldu. Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkomutanlarında zaferle sonuçlanan bir muharebedir ve bu nedenle SAKÜDER olarak bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı'mızın 97. Yılını siz değerli sanatçılarımız ile beraber kutlamaktan onur duyar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve bu uğurda can veren tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle bir kez daha anıyoruz” dedi.

“SANATÇININ ÇIĞLIĞI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Eser, sanatçının çığlığı olmaya devam edeceklerini belirterek, “Atamızın göstermiş olduğu sanat ışığında sanatı yaşatmak adına sanatı koruyan, sanatçıya destek olan SAKÜDER olarak kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak ve toplumumuzun aynası olan sanatçılarımızı halkla buluşturarak eserlerini sanat severlerin beğenisine sunmak en büyük ülkümüzdür. SAKÜDER ressamın fırçası, yazarın kalemi, müziğin sesi kısaca sanatçının çığlığı olmak için varolmaya devam edecektir. Değerli sanat dostlarımız sözlerimi sonlandırırken diyorum ki; siz değerli sanatçılarımız benim nazarımda her biriniz Cumhuriyet müzesinde yer alan birer kristalsiniz” diye konuştu.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim