Mezuniyet töreninde sürpriz evlenme teklifi

Magazin

13 Temmuz 2019 Cumartesi 17:09

Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği yüzde 100 İngilizce Bölümü'nden fakülte birincisi olarak mezun olan Osman Tarık Çetinkaya, mezuniyet konuşmasını tamamladıktan sonra kız arkadaşını kürsünün bulunduğu platforma davet ederek, evlenme teklifinde bulundu.

ANKARA (Anayurt) – Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği yüzde 100 İngilizce Bölümü'nden fakülte birincisi olarak mezun olan Osman Tarık Çetinkaya, mezuniyet konuşmasını tamamladıktan sonra kız arkadaşını kürsünün bulunduğu platforma davet ederek, evlenme teklifinde bulundu.

Ankara Üniversitesi Beşevler Yerleşkesi  Rekreasyon alanında yapılan mezuniyet töreninde  Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği yüzde 100 İngilizce Bölümü'nden fakülte ve bölüm birincisi olarak mezun olan Osman Tarık Çetinkaya, mezuniyet konuşmasının ardından aynı bölümden mezun olan 3 yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı Büşra Ceylan'a sürpriz evlenme teklifi etti. Kız arkadaşının önünde diz çöken Çetinkaya, yüzüğü çıkararak evlenme teklifi yaptı.

Tören alanını dolduran akademisyenler, aileler ve öğrenciler evlenme teklifine  alkışla destek verirken, Ceylan'ın “evet” demesiyle Çetinkaya cebinden çıkardığı tektaş yüzüğü kız arkadaşının parmağına taktı.

Mezuniyet kütüğüne isminin bulunduğu metal plakayı çakan Çetinkaya platformdan indi. Genç çifti hocaları, arkadaşları ve ailesi tebrik ederek, mutluluklar diledi.

Ömrünün sonuna kadar birlikte bir hayat süreceklerini ifade eden Çetinkaya, “İlk gördüğüm andan itibaren kendi eş adayım olduğuna inanıyordum. Bilgisayar Mühendisliği yüzde 100 İngilizce bölümünden mezun olduk ikimiz de. 3 senedir birlikte olduğum, sınıf arkadaşım olan ve çok sevdiğim kız arkadaşım Büşra Ceylan'a fakültemizin mezuniyet töreninde evlilik teklifi etmeye karar verdim. Fakülte birincisi olduğum için mezun öğrenciler adına kısa bir konuşma yaptım ve konuşmamın ardından teklif etmenin çok heyecanlı olduğunu düşündüm ve bunu gerçekleştirdim, Büşra'ya herkesin huzurunda evlenme teklifinde bulundum. Çok mutlu, heyecanlı bir andı." diye konuştu.

Mezuniyet töreninde çok büyük şok ve şaşkınlık yaşadığını belirten Büşra Ceylan ise Çetinkaya'nın sürpriz evlenme teklifi karşısında çok duygulandığını ve çok mutlu olduğunu söyledi. Ceylan, “Çok şaşkınım, çok mutluyum, mezuniyet törenimizde evlenme teklif edeceğini beklemiyordum. Sürpriz oldu. İkimiz için de unutulmaz bir anı oldu” dedi.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim