Minik Rinti Ankara Barosu’nu koruyacak

Ankara

19 Temmuz 2019 Cuma 15:27

Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, sokakta yavru bir köpekle karşılaştı. Sağkan köpeği Baronun Sosyal Tesisleri’nde koruma altına aldı ve köpeğe Rinti ismi takıldı.

Tamer Arda ERŞİN

ANKARA- Ankara Barosu hayvan hakları konusunda örnek bir davranış sergiledi. Baro Başkanı Erinç Sağkan, sokakta bulduğu yavru köpek Rinti’yi Baro’nun Sosyal Tesislerinde koruma altına aldı.

Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, sokakta yavru bir köpekle karşılaştı. Sağkan köpeği Baronun Sosyal Tesisleri’nde koruma altına aldı ve köpeğe Rinti ismi takıldı. Baro Twitter’da yaptığı paylaşımda “Annesini kaybetmiş bir halde sokakta ağlarken bulunan Rinti, düşmana korku, dosta güven vermek üzere Ankara Barosu Av. Özdemir Özok Sosyal Tesisi’nde bekçi olarak işe başlamıştır” dedi.

Ankara Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı Fadime Eymir, barolarının yaptığı uygulamanın herkese örnek olması dileğinde bularak, “Rinti artık sosyal tesislerimizde bakılacak ve güvenli bir yerde olacak. O daha küçük bir yavru ancak büyüyünce bekçi köpeğimiz olacak” dedi ve ekledi: “Sokakta yaşayan hayvanlar can taşıyor ve bizim bakımımıza muhtaçlar. Bulduğumuz canlıları terk etmek insanlığımıza yakışmaz. Onları koruma altına almak her insanın görevidir.”

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim