MENÜ
Ankara 32°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Nezih Danyal sergisi açıldı
Kültür-Sanat
20 Eylül 2019 Cuma 14:26

Nezih Danyal sergisi açıldı

Karikatür Atölyesi’nin ikinci sezonunun ilk sergisi olan Usta Sanatçı Nezih Danyal'ın Karikatür Sergisi açıldı.

Salih KAPLAN

ANKARA (Anayurt) - Karikatür Atölyesi’nin ikinci sezonunun ilk sergisi olan Usta Sanatçı Nezih Danyal'ın Karikatür Sergisi açıldı. Açılış Danyal’ın sanatçı dostları ve hayranları tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. İstanbul’dan Usta Sanatçı Tan Oral ve İzmit’ten Muhammet Şengöz de Danyal’ı açışta yalnız bırakmadı.

Danyal’ın “Globanatolizatıon” adlı sergisi Berlin, Roterdam, Paris, Tahran, Hirosaki, Osieck, Varşova, Legnica, Atina ve Lefkoşa’dan sonra Ankara’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılış konuşmasında atölye kurucusu Emre Yılmaz, “Atölye’nin ikinci sezon açılış sergisini Nezih Danyal ile yapmaktan büyük onur duyduk. Nezih Hocamız sayesinde bu organizasyonları yapıyoruz. Bu sergi dünyanın birçok önemli şehrinde açıldı. Nezih Hoca bana kattıklarıyla benim karikatürdeki babamdır. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi. Nezih Danyal ise, “Sergiden dolayı çok mutluyum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Ayrıca açılışta Tan Oral,

Muhammet Şengöz, Recep Bayramoğlu, Mustafa Saryal ve Ali Fuat Süer de Danyal ile ilgili görüş ve anılarını anlatarak izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

18 Ekim’e kadar Karikatür Atölyesi’nin yeni adresinde gezilebilecek olan sergide Danyal’ın ve Karikatür Vakfı’nın nadir bulunan yayınları da yer alıyor.

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi