Nostalji tadında 10 güne 10 bin kişi

Kültür-Sanat

25 Temmuz 2019 Perşembe 14:32

Çankaya Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen “Açık Hava Sinema Film Gösterimi” etkinlikleri bu yılda Çankayalılardan yoğun ilgi gördü.

ANKARA (Anayurt) - Vatandaşların ailece katıldıkları sinema günlerinin ilk etabında perdeye yansıyan Yılmaz Erdoğan imzalı “Organize İşler Sazan Sarmalı” filmi 10 günde 10 bin kişi tarafından izlendi.

Temmuz başı itibarıyla başlayan ve Ağustos sonuna kadar devam edecek olan Açık Hava Sinema Etkinliği, 21 farklı bölgede düzenleniyor. Dikmen bölgesinde 7 farklı noktada gerçekleştirilen gösterimler, Cebeci, Aşıkpaşa, Küçük Esat, 100. Yıl, Ayrancı, Birlik, Metin Oktay, Çayyolu, Anıttepe, Yaşamkent, Ahlatlıbel, Sancak, Karapınar Mahallelerinde de izleyici ile buluşacak.

 

Temmuz ayı boyunca perdeye yansıyacak olan Organize İşler Sazan Sarmalı usta senarist, yönetmen ve oyuncu Yılmaz Erdoğan imzalı. Komedi, aksiyon türündeki filmde rol de alan Erdoğan’a Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu gibi isimler eşlik ediyor.

 

Nostalji dolu günler adına birlik ve beraberlik içinde, mahalle kültürünü yeniden canlandıran bu tür etkinliklerle Çankaya’da yeni bir atmosferin oluştuğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de halkın ilgisinde memnun olduğunu dile getirerek, “Hem o eski güzel günleri tekrar yaşatmak, hatırlatmak istedik hem de Çankayalı hemşerilerimizi sosyal etkinliklerle bir araya getirmek istedik. Görüyoruz ki, vatandaşlarımız birlikte bir şeyler yapmaya, bir arada olmaya hasret kalmış. Halkımızı parklarımız ve kent meydanına dönüştürdüğümüz pazaryerlerinde kültürel etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Her yaz, sezon filmlerini vatandaşlarla buluşturan Çankaya Belediyesi, Ağustos ayında ise “Bizim İçin Şampiyon” filmi ile etkinliğine devam edecek. Hava muhalefeti nedeniyle iptal edilen noktalarda ise gösterimler farklı tarihlerde gerçekleştirilecektir.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim