MENÜ
Ankara 33°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Nüfus Müdürlüğünde yoğunluk devam ediyor
Türkiye
12 Kasım 2019 Salı 14:14

Nüfus Müdürlüğünde yoğunluk devam ediyor

Çankaya’da yeni kimlik kartlarının dağıtılmaya başladığı 2017’nin Ocak ayından beri İlçe Nüfus Müdürlüğü önünde oluşan kuyruk bir türlü erimedi.

Salih KAPLAN

ANKARA (Anayurt) - Çankaya Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürlüğündeki vatandaş yoğunluğu yaklaşık 2 yıldır devam ediyor. 2018 yılı sonu itibarıyla 920 bin 890’ı bulan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık ilçesi olma unvanını elinde bulunduran Çankaya’da yeni kimlik kartlarının dağıtılmaya başladığı 2017’nin Ocak ayından beri İlçe Nüfus Müdürlüğü önünde oluşan kuyruk bir türlü erimedi. Yeni kimlik kartlarının yanı sıra pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerinin nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte artan iş ve işlemler nedeniyle Müdürlük önünde kuyruk oluşuyor. Randevu sistemiyle çalışan Müdürlükte, internet üzerinden ya da telefon ile alınan randevu sonrasında bir de Müdürlük içerisinde sıra alınması gerekiyor. Bu durum da memur kenti Ankara’da resmi işlerini öğle arasında yapmak isteyen vatandaşların uzun süre beklemesine neden oluyor.

Ayrıca, nüfus müdürlüklerine kimlik, sürücü belgesi, pasaport yenileme için gelen ve evrakları tam olanların 8 dakikada işlemleri bitirilirken, adres değişikliği için nüfus müdürlüklerine yanında abonelik sözleşmesi ya da bir fatura gelenlerin ise 5 dakikada bu işlemi gerçekleştiriliyor.

Nüfus müdürlüklerinde daha etkin ve hızlı şekilde hizmet verilmesi için hayata geçirilmeye başlanan Yeni Nüfus Müdürlüğü konsepti ise ilk olarak Ankara İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü binasında gerçekleştirilmişti. Banka şubeleri gibi benzer standartta olması sağlanacak olan yeni konsept ile ülke genelindeki il ve ilçelerdeki nüfus müdürlüklerinin teknik alt yapı kapasitesi de geliştirilecek.

 

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi