PTT İle Yunus Emre Enstitüsü arasında iş birliği

Ankara

18 Temmuz 2019 Perşembe 17:00

Yunus Emre Enstitüsü ile PTT AŞ arasındaTürkiye’nin dış politika anlayışı çerçevesinde  yurt dışında bazı proje ve faaliyetlerde iş birliğine gidilmesi amacıyla protokol imzalandı.

Çağlar BALLIKTAŞ

ANKARA (Anayurt) - Yunus Emre Enstitüsü ile PTT AŞ arasında iş birliği protokolü imzalandı. PTT Pul Müzesi’nde gerçekleşen imza törenine PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ve Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş katıldı. Protokol kapsamında, Türkiye’nin dış politika anlayışı çerçevesinde yurt dışında çalışmalarda bulunan Yunus  Emre Enstitüsü ile PTT AŞ'nin uluslararası boyutta yürüttüğü bazı  proje ve faaliyetler alanında işbirliği yapılacak.

“HİZMETLERİMİZ DAHA İLERİYE GİDECEK”


Törende açıklamalarda bulunan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik önemli bir işbirliğine imza attıklarını belirterek “Herkesin örnek alması gereken Yunus Emre’nin ismiyle kurulmuş olan enstitümüz bütün dünyada çok önemli faaliyetler yürütmektedir. Bu faaliyetleri yürütürken insanlığa çok değerli katkıda bulunmaktadır. Bu ülkenin istikbalinde bulunan bu iki güzide kuruluşumuzun iş birliği hizmetlerin daha ileriye gitmesi hem de insanlığa daha faydalı hizmet etmenin sosyal açılardan faydaları olacağını düşünüyorum. Yunus Emre Enstitüsü ile imzalayacağımız protokolle PTT olarak posta ve kargo ve özellikle lojistik, iştiraklerimizden PTT Anadolu faaliyetleri ile bankacılık alanlarında, uluslararası iş birliğini bir adım ileriye götüreceğiz” dedi. 

 

“ÜLKE MENFAATLERİNİ TÜM DÜNYADA ANLATACAĞIZ”

Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Şeref Ateş ise işbirliği ile Türkiye’nin ürettiği değerleri dünyaya taşıyacaklarını ifade ederek “ Barış ve huzurun temsilcisi olan Yunus Emre Enstitüsü, dünyadaki 58 merkezi ile Türkiye’deki pozitif havayı dünyayla paylaşmak için kurulmuş bir enstitüdür.

PTT ile ilgisi yok gibi gözükse de dünyayı Türkiye ile bağlayan bir kuruluştur. O açıdan enstitü bu manevi bağı kültür tarafını dolduruyor. İki kurum güçlerini bir araya getirerek hizmeti daha hızlı bir şekilde dünyaya ulaşması PTT ağlarının Yunus Emre Enstitüsü tarafından kullanılarak Türkiye’nin ürettiği değerlerin dünyaya taşınması için bir ilk adım niteliği taşıyor. Kurumların değil ülkenin çıkarları gözetilen protokolde, ülke menfaatlerini tüm dünyada savunma ve anlatmaya yardımcı olacağı” diye konuştu.  

Konuşmaların ardından Bozgeyik ve Ateş tarafından iş birliği protokolü imzalandı.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim