Perküsyon öğrencilerinden büyük başarı

Kültür-Sanat

26 Nisan 2019 Cuma 14:05

Pera Müzik kapsamında 2. Uluslararası Pera Perküsyon Yarışması’na Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi öğrencileri, adlarını yazdırdı.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt) - Perküsyon ustası Engin Gürkey’ in 6 öğrencisi birincilik, ikincilik, üçüncülük ve mansiyon ödüllerini kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

İstanbul Uluslararası 2. Pera Perküsyon Yarışması sonucunda Küçükçekmece Müzik Akademisi öğrencilerinden 10-11 Yaş Kategorisi  (Metalophon) 1’incilik Umut Kaan Koldaş, 12-15 Yaş Kategorisi  (Metalophon) 1’incilik Defne Kaya, 2’ncilik İpek Koçyiğit, 3.lük Berkay Karamanlargil, Mansiyon Tuana Göçen, Elif Güngörür ödül kazananlar oldu. Öğrencilerin hocası Perküsyon ustası Engin Gürkey ise, öğrencileriyle gurur duyduğunu dile getirerek, Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi olarak daha çok başarıya imza atacaklarını söyledi.

9. Pera Müzik Festivali kapsamında yapılan 2. Uluslararası Pera Perküsyon Yarışması, ülkemizdeki tüm perküsyon tutkunlarını ağırladı. Yarışmada jüri koltuğuna, David Friedman (USA), Can Kıyıcı (Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası), Müşfik Uzun (Borusan Filarmoni ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası), Oğuzhan Oğuz (Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı) gibi değerli sanatçılar ve eğitimciler oturdu. Jürinin karşısında ter döken Küçükçekmeceli öğrenciler ise herkesin beğenisini kazandı.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim