Pinto sözleşmeyi fesh etti

Spor

16 Mayıs 2019 Perşembe 14:11

Ankaragücü’nde  kritik Sivasspor maçı öncesinde Pinto ile yollar ayrılırken, kulüpten yapılan açıklamada son zamanlarada yaşanaların kulübü maddi manevi karıştırmak isteyenlerin çabası olarak  değerlendirildi.

A. Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) – Ankaragücü’nde Pinto sözleşmesini tek taraflı fesh ederek kulüpten ayrıldı. Ankaragücü Portekizli oyuncu Pinto ile alacaklarına yönelik yaptığı açıklamada oyuncuyla uzlaşama sağlayamadıklarını bildirdi. Kulüpten yapılan açıklamada Pinto’nun sözleşmesini tek taraflı fesh ettiği ifade edildi. Kulüp yönetimi kritik Sivasspor maçı öncesinde maddi ve manevi olarak kulübü karıştırmaya çalışanların harekete geçtiği düşüncesine yer verildi.

PİNTO SÖZLEŞMEYİ FESH ETTİ

Ankaragücü’nden yapılan açıklamada Pinto’nun alacaklarının tamamını istediği ve kulübün ödeme planını kabul etmeyerek sözleşmeyi tek taraflı fesh ettiğini ifade ederek, “Sezon başında bonservis bedeli ödemeden kadromuza kattığımız Portekizli Tiago Pinto ile yapılan görüşmeler sonucu alacakları ile ilgili mütabakat sağlanamamıştır. 2018 yılı Aralık ayında alacakları ile ilgili kulübünüze ihtar çeken Tiago Pinto’ya gerekli ödemeyi o dönem yaparak kendisine ödenmesi gereken ücret aktarılmıştır. Spor Toto Süper Lig’in bitimine iki hafta kala yine alacakları ile ilgili kulübümüze ihtar çeken alacağının tamamının ödenmesini isteyen Tiago Pinto ile gerekli görüşmeler yapılmış fakat kendisi ile uzlaşılamamıştır. Kulübümüz, Tiago Pinto ile yaptığı son görüşmede kendisine 60 Bin Euro ödeme yapılabileceğini ve kalan 235 Bin Euro’luk ücretinde 25 Mayıs tarihine kadar yani 10 gün içerisinde yatırılacağını belirtmiştir. Pinto bu görüşme esnasında ligin bitimine iki hafta kala tüm ücretin yatmasında ısrarcı olarak kulübümüzden ayrılmış ve sözleşmesini tek taraflı fesh etme yoluna başvurmuştur” denildi.

SPONSORLAR SÖZDE KALDI

Kulüp açıklamasında sponsorlardan kulübe herhangi bir desteğin olmadığı vurgulanarak, “

Sponsorluk anlaşmalarından sezon başından bu yana her hangi bir ücret kulübümüze aktarılmamış ve kulübümüz adına gerekli ödemeler Yönetim Kurulumuzun şahsi maddi destekleriyle yapılmıştır. Spor Toto Süper Lig 2018-2019 sezonunun ikinci devresinde transfer yasağı kaldırılmış ve yeni bir kadro kurularak ikinci devrede bambaşka bir takım oluşturulmuştur. Bu transferlerde futbolculara ödenen peşinatlar ise Yönetim Kurulumuz tarafından karşılanmıştır. Gelinen noktada kritik Sivasspor maçı öncesi maddi ve manevi anlamda kulübümüzü karıştırmaya çalışan kişi ve kişilerin zor duruma düşmemiz için ciddi derecede yoğun uğraşlar verdiğini net bir şekilde görüyoruz” ifadelerine yer verildi.

TARAFTARLARA DESTEK ÇAĞRISI

Kulüp yönetimi ligin bitimine son iki hafta kala Ankaragüçlü taraftarlara destek olmaları çağrısında bulundu; “Sivasspor maçı öncesi taraftarlarımızdan bu karşılaşmaya odaklanarak stadyumda son düdük çalana kadar takımımıza destek vermesini bekliyor ve tüm taraftarlarımızı Pazartesi günü oynayacağımız mücadeleye bekliyoruz.”

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim