Rize’de evlere kardeşlik eli

Karadeniz Bölgesi

29 Nisan 2019 Pazartesi 14:27

Rize'de mesleki ve teknik lisesi öğrencileri, "Kardeş Eli" projesi kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerini onarıyor.

Necati TUZCU

RİZE (Anayurt) - Rize Valiliği öncülüğünde yürütülen çalışmada, Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince hazırlanan projeyle ilk etapta, kentte yardıma muhtaç aileler belirlendi.  Valiliğin yanı sıra firmaların da destek sağladığı "Kardeş Eli" projesi kapsamında öğrenciler, tespit edilen ailelere ait evlerin boya, elektrik tesisatı onarımı ve mobilya tamiri işlerini yapmaya başladı. Öğrenciler, Paşakuyu Mahallesi'nde Raife Kayaoğlu'na ait evde, mutfak dolaplarını yenilemenin yanı sıra su ve elektrik tesisatını onararak oturma odası, salon bölümü, kapılar ve dış cepheyi boyadı. Okul Müdür Yardımcısı Fahri Alkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Valilik öncülüğünde yürütülen proje ile öğrencilerin pratik yapmasının yanında topluma yararlı çalışma yürütmek istediklerini söyledi.

Türkiye'nin meslek elemanı ihtiyacına dikkati çeken Alkan, "Meslek lisesi memleket meselesi sloganı ile yollara düştük. Kayaoğlu ailesinin evindeki sıkıntıları tespit ettik. İhtiyaçları Okul Aile Birliği marifetiyle tedarik ettik. Ailemizin bütün ihtiyaçlarını karşıladık." ifadelerini kullandı.

 

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim