MENÜ
Ankara 30°
Anayurt Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
SAKÜDER’den Cumhuriyet Sergisi
Magazin
8 Kasım 2019 Cuma 14:35

SAKÜDER’den Cumhuriyet Sergisi

Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER) Cumhuriyetin 96. Yılı anısına Resim Sergisi açtı.

Nihat ÜNAL

ANKARA (Anayurt) - 30 ressamın eserlerinin yer aldığı sergi açılışına önceki Kültür Bakanlarından Fikri Sağlar ve eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, sanatçılar ve Ankaralı sanatseverler katıldı. SAKÜDER Akademi Sanat Galerisi’nde açılan Cumhuriyet Sergisi 14 Kasım Perşembe gününe kadar Ankaralı sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

SANATÇI EL ÖPMEZ SANATÇININ ELİ ÖPÜLÜR

SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser, sergi açılışında yaptığı konuşmada sanata en büyük desteğin Cumhuriyetle birlikte olduğuna vurgu yaparak,“Cumhuriyet Bayramımız, 29 Ekim 1923'de Mustafa Kemal

Atatürk 'ün başkumandanlığında TBMM’de ilan edildi SAKÜDER olarak bugün Cumhuriyet Bayramımızın 96. Yılını siz değerli sanatçılarımız ve konuklarımızla beraber kutlamaktan onur duyar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve bu uğurda can veren şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimiz adına düzenlenen bu sergimizde 30 sanatçımızın eserleri sergilenmektedir. Değerli sanatçılarımız  Cumhuriyetsiz bir toplum düşünülemez,  bugünlere de kolay gelinmedi bunda siz değerli sanatçıların da  payı büyüktür.Ülkemizde sanata en büyük destek unutmayalım ki  yine "Cumhuriyetle birlikte  Mustafa Kemal  Atatürk"  döneminde sağlanmıştır."Sanatçı el öpmez sanatçının eli öpülür" diyerek sanatın  ehemmiyetini bir kez daha sözleriyle vurgulamıştır Mustafa Kemal Atatürk.Atamızın göstermiş olduğu sanat ışığında sanatı yaşatmak adına sanatı koruyan, sanatçıya destek olan SAKÜDER olarak kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak ve toplumumuzun aynası olan sanatçılarımızı halkla buluşturarak eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunmak en büyük ülkümüzdür. SAKÜDER ressamın fırçası, yazarın kalemi, müziğin sesi kısaca sanatçının çığlığı olmak için var olmaya devam edecektir. Değerli sanatçılar ve dostlarımız sözlerimi sonlandırırken diyorum ki; siz değerli sanatçılarımız benim nazarımda her biriniz Cumhuriyet müzesinde yer alan birer kristalsiniz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Anayurt Gazetesi