Sahaf Festivali Beylikdüzü'nde başlıyor

Kültür-Sanat

31 Ağustos 2019 Cumartesi 13:34

6. Barış ve Sevgi Buluşmaları çerçevesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Beylikdüzü Sahaf Festivali, 31 Ağustos’ta Cumhuriyet Caddesi etkinlik alanında başlayıp 8 Eylül’e dek sürecek.

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt) - Sahaflar festivalde kitapseverlerle buluşurken her gün yapılacak kitap mezatları ve Sahaf Söyleşileri ile de edebiyat ve medya dünyasının isimleri kitapseverlerle birlikte olacak.

İstanbulluları kültür, sanat, müzik ve edebiyata doyurmayı amaçlayan Beylikdüzü 6.Barış ve Sevgi Buluşmaları bu yıl da farklı etkinlikleriyle; sevilen isimlerin konserlerinden, ana temanın Umut olduğu Çardak Altı Sohbetleri’ne kadar pek çok buluşmaya ev sahipliğinde bulunacak.  Beylikdüzü Belediyesi bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Sahaf Festivali ile kitapseverleri Türkiye’nin birçok şehrinden gelerek Beylikdüzü’nde buluştururken sahafların birbirinden değerli koleksiyonlarının gün yüzüne çıkmasına yardımcı olacak. Festival boyunca içlerinde plakçılarında bulunduğu 42 sahaf, Cumhuriyet Caddesi etkinlik alanında kitapseverlere aradıklarını bulma olanağında yardımcı olacak...

Sahaf Söyleşileri’ne bu yıl festival kapsamında; Serdar Kuzuloğlu, Ömer Durmaz-Miraç Güldoğan, Sibel Yükler, Karin Karakaşlı, Gamze Arslan, Güven Erkin Erkal, Bilge Kösebalaban, Cengiz Özdemir, Ozan Sağsöz, Ekrem Işın, Osmantan Erkır, Seda Özen, Emrah Safa Gürkan, Buket Uzuner gibi isimler konuk olacak. Etkinlik güncesine göre; ‘Kitapsız Dünyanın Sahafları, Kitap ve Dergi Kapakları Üzerinden Basın Yayın Ressamlarının Tarihine Kısa Bir Bakış, Yazarın Odalarını Açmak: Kendine Ait Bir Zaman, Koleksiyonculuğun Fantastik Tarihi, 19. yy İstanbul’unda Gündelik Hayat, Atatürk’le Bir Tren Yolculuğu, Şehri Yaşayarak Korumak, Sultanların Arşivleri: Avrupa Arşivlerinde Geçmişi Aramak, Ne Olacak Sahaf Semahat’in Durumu? ’ başlıkları altında keyifli sohbetler her gün akşam üzeri gerçekleşecek.

Üçüncü yaşında kitapseverleri Beylikdüzü’nde buluşturacak olan Sahaf  Festivali süresince her gün düzenlenecek kitap mezatlarında; Orhan Pamuk’un ‘Cevdet Bey ve Oğulları’ adlı eserinden Turgut Uyar’ın ‘Tütünler Islak’ eserinin ilk baskısından Oğuz Atay’ın ‘Tehlikeli Oyunlar’ adlı kitabına uzanan geniş bir yelpazede pek çok esere, açık arttırma usulüyle okurlar sahip olma şansına yakalayacaklar.

  Yorum Ekle

  Yorumlar


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Benzer Haberler


Copyright 2017 Anayurt Gazetesi
İletişim